Фото - freepik
Після аварії на ЧАЕС у 1986 році зону залишили всі люди і природа почала відновлюватись сама по собі. При цьому символом “екологічного ренесансу” Чорнобильської зони стали вовки.
Про це стало відомо зі сторінки Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника в соцмережах.
Читайте також: Революція у кінології: найкращих цуценят для служби людям може визначити лише ШІ
Дійсно, вовки в Чорнобильській зоні відчуження являються об’єктом великого наукового інтересу. Ще б пак, попри радіаційне забруднення, їхня популяція не лише збереглась, а й збільшилася у 5-7 разів. Це пояснюється відсутністю людей, полювання та мінімальним втручанням у природу, що дало хижакам простір для розмноження та полювання.
На сьогоднішній день вовки займають нішеву вершину харчового ланцюга у Чорнобильському лісі, і тепер контролюють чисельність популяцій оленів, кабанів, бобрів тощо.
В свою чергу вчені використовують GPS-ошийники та фотопастки, щоб відстежувати переміщення вовків, вивчати території, які вони займають, і аналізувати соціальну структуру зграї.
Нещодавно до однієї з фотопасток Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника потрапила зграя вовків. На сторінці заповідника в соціальній мережі Facebook знімку дали назву “Уроки маскування”, оскільки вовки майстерно зливаються з ландшафтом і українці в коментарях так і не змогли визначити точну їх кількість.
“Скільки вовків у цій зграї? На фото видно трьох, які своїм забарвленням ледь не зливаються з ландшафтом. Що типово для цих хижаків: колір їх шерсті часто відповідає тим місцям, у яких вони мешкають. Наприклад, у пустельних вовків забарвлення з рудим відтінком, у тундрових – білим, а у лісових варіюється від світло-сірого, сіро-бурого до чорного”, – зазначили експерти заповідника.
Це відкриття дозволило встановити точну дату їхньої появи на континенті та пролило світло на роль…
Компанії разом із Космічними силами США та Федеральним управлінням цивільної авіації розпочали розслідування причин збою.
Зменшення кількості застосунків може здатися тривожним на перший погляд, але насправді це означає покращення досвіду…
Американські дослідники розробили екологічно чистий будівельний матеріал, здатний замінити бетон і сталь.
У перелік увійшли лише обрані пристрої від Xiaomi, Redmi та Poco - всього 32 моделі.
Це справді вражаюче досягнення.