На Землі розпочалася сильна магнітна буря: чого очікувати від сонячної активності
Вчені зафіксували початок магнітної бурі на нашій планеті. Хоча вона поки що невелика, її потужність виявилася дещо більшою, ніж передбачали експерти.
Яка ситуація зараз
Нещодавно прогнози вказували на те, що великих магнітних бурь не очікується щонайменше до 27 лютого. Це пов’язано з тим, що на Сонці не було зафіксовано значних корональних викидів маси. Проте, наразі спостерігається декілька величезних корональних дір на оберненій до нас стороні Сонця, які спричинили збільшення потоку фонового сонячного вітру.
Цей потік частинок завжди присутній, але здебільшого не викликає значних коливань магнітного поля. Проте, він може підвищувати активність магнітного поля до найнижчих рівнів магнітної бурі. Саме це ми бачимо зараз, зазначає 24 Канал.
На сьогодні невідомо, яка з п’яти корональних дір відповідає за поточну магнітну бурю, чи, можливо, всі вони внесли свій вклад. В зазвичай корональні діри можуть призводити до магнітних бурей рівня G1. Проте, дані від SpaceWeather свідчать, що ця буря піднялася до рівня G2. Це, найімовірніше, сталося через те, що велика кількість корональних дір, дві з яких фактично злилися в одну, послаблюють магнітне поле Сонця в цих областях, дозволяючи сонячним протонам набагато легше покидати його.
Що означає рівень G2
- На рівні G2 у високоширотних енергосистемах можуть виникати аварійні ситуації з напругою, а тривалі шторми можуть призвести до пошкодження трансформаторів.
- Космічні апарати можуть потребувати коригування положення, адже через роздування атмосфери Землі внаслідок бурі можливе їх падіння з орбіти.
- Вже спостерігається вплив на радіосигнали на планеті, які можуть зникати на високих широтах.
- Полярне сяйво може спускатися до 55 градусів широти, проте в Україні ми не спостережемо його, адже наша країна розташована нижче.
За даними сайту meteoagent.com зараз магнітна буря піднялася до високого червоного рівня К-6, хоча ще зранку була в помірній жовтій зоні.
Що буде завтра
За доступними даними, ситуація завтра може залишитися без змін, але причиною збурень вже можуть бути не лише сонячний вітер, а й корональні дірки. У вівторок, 25 лютого, з сонячної плями AR 3998 відбувся спалах рівня M3, в результаті якого вийшов корональний викид маси, але в основному він не спрямований до Землі.
Вчені вважають, що “існує ймовірність поштовху сонячного вітру 28 лютого”. Тому, найімовірніше, очікувати на значне посилення не варто – ймовірне підвищення базового сонячного вітру до рівня G1 або, у разі неприємних обставин, до G2.
Також варто зазначити, що невеликі геомагнітні збурення класу G1 можливі 1 березня, коли новий потік сонячного вітру, як очікується, вдарить по магнітному полю Землі. Цей ефект буде наслідком не сонячних спалахів, а підвищення потоку випромінювання з корональної діри.
Залишайтеся на зв’язку та слідкуйте за оновленнями.