На українській станції “Академік Вернадський” з’явилися перші малюки пінгвінів

Неподалік української станції “Академік Вернадський” вперше в цьому сезоні народилось одразу два малюки пінгвінята, які пробудуть біля батьків в гнізді ще приблизно місяць.

Як повідомляє прес-служба Національного антарктичного наукового центру, біолог 29-ї української арктичної експедиції Світозар Давиденко виявив цих кумедних малюків у гнізді, де з’явилися перші яйця. Дитинчата вилупилися на скелі біля лабораторії з дослідження геокосмосу.

“Перше дитинча вже активне — годується, пищить, тож йому десь пів доби, а друге, мабуть, вилупилося прямо перед моїм приходом, бо воно ще в шматках шкаралупи й ховається під дорослого пінгвіна”, — зазначив Давиденко.

Також цікаво: Горбатий кит встановив новий рекорд, у пошуках пари подолавши 13 тисяч км через три океани

Догляд за пінгвінятами

Вчені підкреслюють, що батьки малюків по черзі їх доглядатимуть. Маленьких пінгвінів годуватимуть крилем з дзьоба, грітимуть та охоронятимуть від хижих птахів. Новонароджені пінгвінята вкриті м’яким сірим пухом, і лише через місяць розпочнеться зміна на звичне чорно-біле пір’я.

“Згодом пінгвіни стануть збиратися у “ясла” — невеликі групи дітлахів, за якими стежитиме кілька дорослих”, — додають вчені.

Цікавинки з життя пінгвінів

Зазвичай до цього часу малюки вже досягають розміру своїх батьків, але все ще вимагають їжу. Як розповідають науковці, інколи це виглядає досить смішно, коли батьки намагаються втекти від настирливих дітей, а ті наздоганяють їх у пошуках їжі.

“На нашому острові Галіндез переважають субантарктичні пінгвіни — наразі їх тут близько 4 тисяч. Як правило, кожна пара відкладає два яйця”, — додають вчені.

Читайте також: Скільки на Землі залишилося чистого повітря: на жаль не так багато, як хотілося б

Наукові дослідження

Варто відзначити, що українські біологи ведуть спостереження за цими птахами у контексті змін клімату на Землі. Ріст та просування їхніх гніздових колоній далі на південь материка є одним із незаперечних доказів потепління в Антарктиці.

Ця новина про малюків пінгвінів на станції “Академік Вернадський” не тільки радує, але й є важливою частиною глобальної наукової роботи. Спостереження за цими чудовими створіннями дає можливість зрозуміти, як змінюється наша планета у відповідь на кліматичні зміни.