На Новий рік Землю накриє потужна магнітна буря: що важливо знати перед святом
Прихід новорічної магнітної бурі
У новорічну ніч на Землю очікує потужна магнітна буря, спричинена значним спалахом на нашій зірці. 29 грудня на Сонці стався надпотужний спалах класу X1.1, пік якого був зафіксований о 09:18 за київським часом. Цей вибух тривав приблизно 30 хвилин і супроводжувався ще 15 значними спалахами класу М та Х.
Читайте також: Магнітні бурі в понеділок: яка сонячна активність чекає нас сьогодні
Прогнози від космічних фахівців
Як повідомляють у Центрі прогнозування космічної погоди США, викиди коронарної маси досягнуть Землі вже завтра, 31 грудня. Саме тоді наша планета потрапить під вплив потужних магнітних бур.
Вчені зауважують, що декілька викидів “спресуються” в одну масу на шляху до Землі. Протягом тижня спостерігалися численні вибухи на Сонці, а загалом сонячна активність зростає вже близько тижня.
Стан магнітосфери та прогноз
За даними порталу Meteoagent, наразі магнітосфера Землі залишається у спокійному стані, і магнітних бурь немає. Проте, вже 31 грудня ми станемо свідками магнітної бурі з К-індексом 7, що відповідає червоному рівню небезпеки. Після цього, 1 січня, буря продовжиться з К-індексом 5.
Вплив на здоров’я та роботу пристроїв
Ця буря особливо вплине на метеозалежних людей, які можуть відчувати головний біль, втому, дратівливість або безсоння. Крім того, можливі перерви у роботі зв’язку, GPS-навігації та електронних систем.
Експерти рекомендують бути уважними до свого здоров’я в ці дні. Варто уникати перевтоми, стресу, обмежити споживання кави та алкоголю, а також дотримуватися режиму сну і більше відпочивати.
Наступні фази сонячної активності
Нагадаємо, що науковці попереджають: сонячна активність може залишитися високою або навіть зростати після завершення сонячного максимуму. Це період, який триває приблизно 11 років, коли кількість видимих сонячних плям досягає свого максимуму. Наступна фаза, відома як “зона битви”, може призвести до ще більше несподіваних явищ.