Categories: Новини

Ми живемо в симуляції: три теорії від фізика

Не так давно асоційований професор фізики з Портсмутського університету доктор Мелвін Вопсон презентував кілька теорій, які можуть підтвердити, що людство, ймовірно, існує в симуляції. Його аргументи ґрунтуються на спірному переконанні, що ми не живемо в “базовій реальності”, про що повідомляє IFLScience.

Нова теорія інфодинаміки

Доктор Вопсон вже висловлювався про нову фізичну теорію під назвою “другий закон інфодинаміки”, яка, на його думку, може вказувати на те, що наш Всесвіт є симульованим. Цю ідею він висловив, аналізуючи мутації вірусу SARS-CoV-2.

Симуляція та оптимізація даних

Вопсон зауважує, що процеси у Всесвіті, такі як симетрія та еволюція вірусів, виглядають так, ніби вони мінімізують кількість інформації. Це могло б свідчити про оптимізацію даних для роботи симуляції.

На його думку, така оптимізація може бути необхідною для зниження вимог до обчислювальних потужностей та сховища даних, якщо наш Всесвіт функціонує як величезний комп’ютер.

Перевірка гіпотези

Вопсон також вважає, що можна перевірити, чи ми є частиною симуляції, наприклад, вивчивши, чи має інформація масу. Хоча його гіпотези можуть здаватися спірними і вимагають серйозних доказів, вчений виділив кілька можливих причин, чому більш розвинена цивілізація могла б створити таку симуляцію.

Ідеї щодо створення симуляцій

Одна з таких ідей походить від Ніка Бострома, який вважає, що майбутні цивілізації можуть проводити “симуляції предків”, щоб досліджувати своїх попередників. Інші можливі причини можуть включати розвагу, рішення складних проблем чи продовження життя, якщо в базовій реальності час тече швидше.

Критика і наукові труднощі

Хоча ці гіпотези звучать як наукова фантастика, реально підтвердити чи спростувати їх наразі неможливо. Ми все ще не розуміємо природу своєї свідомості, а створення комп’ютерів, здатних працювати на такому рівні, поки що залишається в далекому майбутньому.

Також варто зазначити, що цю ідею часто критикують як ненаукову, оскільки довести існування симуляції внутрішньо може бути неможливо. Чи можемо ми справді перевірити, чи живемо в комп’ютерній симуляції, чи все це фантазії? Час покаже!

Aleksandr V.

Recent Posts

Ракета у мініатюрі: китайський мікродрон встановив світовий рекорд швидкості

Цей рекорд став яскравим прикладом того, як студентські ініціативи можуть змінювати світ високих технологій і…

45 хвилин ago

Vodafone пропонує найбюджетніший тариф для тих, хто рахує кожну гривню: як підключити

У травні 2025 року найдоступнішим тарифом від Vodafone Україна є Red Start, який коштує 240…

9 години ago

В Україні знайдено залишки храму часів Давньої Русі: що відомо про святиню XII–XIII століть

Знахідка має велике історичне значення та відкриває нові сторінки релігійного й архітектурного життя середньовічної України.

10 години ago

Вчені реконструювали обличчя Моцарта на основі його черепа: яким міг виглядати геніальний композитор

Реконструкція дає змогу не лише «побачити» обличчя генія, а й наблизити сучасників до епохи, коли…

12 години ago

TikTok обмежує нічну активність: що відомо про примусову дисципліну для користувачів

Соцмережа TikTok запускає функцію медитацій, щоб допомогти користувачам лягати спати раніше.

14 години ago

Неймовірна знахідка: дерево, яке пережило 2 мільйони років, досі росте в джунглях Борнео

Це перше пряме палеонтологічне свідчення існування сучасного виду дерев у стародавніх тропічних лісах Азії.

16 години ago