Ми живемо в симуляції: три теорії від фізика

Не так давно асоційований професор фізики з Портсмутського університету доктор Мелвін Вопсон презентував кілька теорій, які можуть підтвердити, що людство, ймовірно, існує в симуляції. Його аргументи ґрунтуються на спірному переконанні, що ми не живемо в “базовій реальності”, про що повідомляє IFLScience.

Нова теорія інфодинаміки

Доктор Вопсон вже висловлювався про нову фізичну теорію під назвою “другий закон інфодинаміки”, яка, на його думку, може вказувати на те, що наш Всесвіт є симульованим. Цю ідею він висловив, аналізуючи мутації вірусу SARS-CoV-2.

Симуляція та оптимізація даних

Вопсон зауважує, що процеси у Всесвіті, такі як симетрія та еволюція вірусів, виглядають так, ніби вони мінімізують кількість інформації. Це могло б свідчити про оптимізацію даних для роботи симуляції.

На його думку, така оптимізація може бути необхідною для зниження вимог до обчислювальних потужностей та сховища даних, якщо наш Всесвіт функціонує як величезний комп’ютер.

Перевірка гіпотези

Вопсон також вважає, що можна перевірити, чи ми є частиною симуляції, наприклад, вивчивши, чи має інформація масу. Хоча його гіпотези можуть здаватися спірними і вимагають серйозних доказів, вчений виділив кілька можливих причин, чому більш розвинена цивілізація могла б створити таку симуляцію.

Ідеї щодо створення симуляцій

Одна з таких ідей походить від Ніка Бострома, який вважає, що майбутні цивілізації можуть проводити “симуляції предків”, щоб досліджувати своїх попередників. Інші можливі причини можуть включати розвагу, рішення складних проблем чи продовження життя, якщо в базовій реальності час тече швидше.

Критика і наукові труднощі

Хоча ці гіпотези звучать як наукова фантастика, реально підтвердити чи спростувати їх наразі неможливо. Ми все ще не розуміємо природу своєї свідомості, а створення комп’ютерів, здатних працювати на такому рівні, поки що залишається в далекому майбутньому.

Також варто зазначити, що цю ідею часто критикують як ненаукову, оскільки довести існування симуляції внутрішньо може бути неможливо. Чи можемо ми справді перевірити, чи живемо в комп’ютерній симуляції, чи все це фантазії? Час покаже!

Читайте також