Кінець великої місії: телескоп GAIA вимкнули після 11 років досліджень, що відомо

Європейське космічне агентство офіційно завершило роботу орбітального телескопа GAIA, який протягом понад десяти років досліджував мільярди зірок Чумацького Шляху. Завдяки місії GAIA людство отримало найдокладнішу мапу нашої галактики, яка ще довго допомагатиме вченим розкривати таємниці Всесвіту.

Про це пише YSTNews.

Офіційно завершено місію європейського орбітального телескопа GAIA (Global Astrometric Interferometer for Astrophysics). Фахівці Європейського космічного агентства (ESA) відправили на апарат останні команди, які перевели його у сплячий режим.

«Телескоп GAIA востаннє задіяв свої двигуни: він залишив точку Лагранжа L2 та розпочав повільний дрейф у напрямку своєї остаточної орбіти навколо Сонця. Наразі спеціалісти ESA поступово вимикають усі системи та інструменти обсерваторії таким чином, щоб вона випадково не перезавантажилася у наступні місяці та роки», — йдеться у повідомленні на офіційному каналі місії в X.

Європейський телескоп GAIA був виведений у космос у середині грудня 2013 року й протягом 11 років спостерігав за кількома мільярдами зірок Чумацького Шляху, розташованих неподалік від нашої планети.

Читайте також