Історична прем’єра від КНР: вчені вперше показали ґрунт із зворотного боку Місяця

24 квітня у Китаї відзначають національний День космонавтики. У рамках святкових заходів у виставковому центрі Shanghai World Expo Center було представлено зразки місячного ґрунту, зібрані в басейні Південний полюс – Ейткен на зворотному боці Місяця.

Відомо, що презентація відбулася в Shanghai World Expo Center, де відвідувачі могли побачити як нові зразки, так і ґрунт, зібраний раніше під час місії “Чан’е-5” у 2020 році (тоді з переднього боку Місяця).

Мова йде про зразки ґрунту вагою приблизно 75 міліграмів, які були зібрані з басейну Південний полюс – Ейткен, одного з найбільших і найстаріших ударних кратерів на Місяці. Цей регіон завжди цікавив вчених через свою унікальну геологічну історію та тонку місячну кору.

Відомо, що після повернення на Землю, зразки ґрунту були ретельно проаналізовані китайськими вченими. Дослідження показали, що на зворотному боці Місяця відбувалися вулканічні виверження приблизно 2,8–4,2 мільярда років тому, що свідчить про тривалу вулканічну активність у цьому регіоні.​

Зазначимо, що Китай став першою країною у світі, яка успішно посадила літальний апарат “Чан’е-6” на зворотний бік Місяця і доставила звідти зразки ґрунту. Таким чином Китай упевнено закріплюється в космічній світовій гонці, адже жодна інша країна ще не доставляла матеріали саме з невидимої частини Місяця.

До речі, сьогодні ж, в День китайської космонавтики, КНР має відправити на орбіту пілотований корабель “Шеньчжоу-20” з трьома тайконавтами.

Читайте також