Не дивлячись на елегантність і грацію цих морських ссавців, дельфіни можуть стикатися з серйозними загрозами через забруднення навколишнього середовища. Дослідники з Техаського університету A&M у Корпус-Крісті нещодавно виявили сліди фентанілу – потужного опіоїду – у жировій тканині дельфінів, які мешкають у Мексиканській затоці, пише портал KRIS-TV.
Ці вражаючі результати дослідження були отримані на основі аналізу тканин одного мертвого дельфіна, знайденого ще у 2020 році. Науковці знайшли понад 3 тисячі різних хімічних сполук, включаючи синтетичні наркотики. Особливо тривожним є те, що фентаніл, який у 100 разів сильніший за морфін, був виявлений у всіх зразках тканин мертвих дельфінів.
Вчені проаналізували 89 зразків жирової тканини, з яких 83 були взяті від живих дельфінів, а 6 – від мертвих. Виявлення фармацевтичних препаратів у 30 зразках викликало серйозні застереження серед експертів, оскільки це підтверджує наявність небезпечних речовин у морській екосистемі.
Науковці вважають, що забруднення, яке призвело до виявлення наркотичних речовин у дельфінів, свідчить про серйозні ризики для морської флори і фауни. Як зазначає морський біолог доктор Дара Орбах, джерелами забруднення можуть бути стічні води та забруднена їжа, такі як риба і креветки, яку вживають не тільки дельфіни, але й місцеві жителі.
Дослідження стали свідченням того, що проблема забруднення може існувати вже понад десять років. Раніше проведені зразки також вказували на наявність слідів ліків. Вчені планують продовжити дослідження якості води, щоб виявити і запобігти подальшим негативним наслідкам для навколишнього середовища.
Дослідження показало: навіть безпечні на перший погляд сполуки потребують ретельнішої перевірки.
Google оголосила про запуск нового інструменту, що допоможе боротися з однією з головних причин швидкого…
Знахідка свідчить про вплив потужної культури Теотіуакан на місто майя ще 1700 років тому.
Рекордний сплеск гелію-3 на Сонці приголомшив науковців.
Після нещодавнього підвищення тарифів українці почали масово змінювати мобільного оператора.
Деякі українські прізвища можуть вказувати на аристократичне або шляхетське походження.