Categories: Новини

Останній зорепад року: де та коли спостерігати

Цього тижня досягає піку один з найяскравіших та найпотужніших зорепадів року – метеорний потік Гемініди. Як повідомляє Space.com, під час піку можна спостерігати до 120 «зірок, що падають» на годину. Однак цього року умови для спостереження можуть бути не найкращими – майже повний місяць може заважати розглядати «падаючі зірки».

Коли можна спостерігати пік метеорного потоку?

Очікується, що пік Гемінідів настане 13-14 грудня. Хоча слабкі метеори можуть бути прикриті яскравим місячним світлом, спостерігачі в місцях із ясним небом матимуть шанс побачити найяскравіші з них.

Що таке Гемініди?

Метеорний потік Гемініди походить від уламків навколоземного астероїда 3200 Фаетон. Цей об’єкт показує кометоподібну поведінку та обертається навколо Сонця приблизно за 1,4 роки. Як вважається, в далекому минулому Фаетон зіткнувся з іншим небесним тілом, в результаті чого утворилася хмара уламків, через яку проходить Земля, що якраз і призводить до появи Гемінідів. Коли наша планета проходить через цю хмару частинок, вони згорають в атмосфері, створюючи яскраві смуги світла.

Які умови для спостереження?

Радіантом зорепада чи точкою, з якої «падають» зірки, є сузір’я Близнюків, яке буде високо в небі Північної півкулі приблизно з 10 години вечора за місцевим часом. Однак через освітленість Місяця, який буде сяяти приблизно на 92%, можуть виникнути труднощі з спостереженнями. Щоб побачити максимальну кількість метеорів, радимо відвернутись від Місяця та зоріти в найтемнішу частину небосхилу.

Не втрачайте можливість

На випадок, якщо ви не встигнете побачити пік Гемінідів, не хвилюйтесь: зорепад триватиме до 24 грудня. Тож ще буде можливість насолодитися цим природним явищем.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

Чи безпечно залишати зарядку телефону в розетці: експерти пояснюють ризики

Досліджуйте, чи безпечно залишати зарядку телефона в розетці: поради експерта щодо економії енергії та безпеки.

50 хвилин ago

Як саме утворилися планети Сонячної системи: відповідь вчених

Науковці розповіли, як утворилися планети Сонячної системи

2 години ago

Топ-5 найпоширеніших помилок користувачів iPhone, які шкодять вашому смартфону

Дізнайтесь про поширені помилки користувачів iPhone, які шкодять продуктивності та акумулятору вашого пристрою. Як уникнути…

4 години ago

Не лише загрози: які вигоди може отримати Україна від глобального потепління

Глобальне потепління відкриває нові можливості для України у сільському господарстві. З правильним зрошенням країна може…

6 години ago

Чому у флагманських смартфонів зникає слот для карт пам’яті: пояснення експерта

Фахівець пояснює, чому флагманські смартфони відмовляються від слотів для карт пам’яті, зокрема через швидкість вбудованої…

8 години ago

Виявляється, що кити намагаються спілкуватися з людьми у незвичний спосіб

Горбаті кити можуть спілкуватися з людьми, створюючи бульбашкові кільця, і це може стати ключем до…

10 години ago