Астрофізики оприлюднили цікаві результати, які свідчать про те, що модифікована гравітація може краще пояснити деякі космічні феномени, ніж традиційна космологічна модель. Це відкриття стало можливим завдяки новим даним, отриманим за допомогою інструменту DESI, встановленого на телескопі у Національній обсерваторії Кітт-Пік, США.
Вчені з’ясували, що нові дані, що стосуються розширення Всесвіту, можуть свідчити про існування альтернативних форм гравітації, які відрізняються від тих, що описані Ейнштейном у його загальній теорії відносності. Дослідження, опубліковане на сервері arXiv, дало нам змогу по-новому подивитися на природу темної енергії, пише Universe Today.
Стандартна космологічна модель, відома як Модель Лямбда-CDM, базується на чотирьох основних компонентах:
Однак вчені зізнаються, що про природу темної енергії відомо найменше. У рамках традиційної моделі вважається, що темна енергія є однорідною у всьому Всесвіті і відповідає за його прискорене розширення, проявляючи себе як космологічна постійна.
Проте нові дані, отримані через DESI, вказують на те, що швидкість розширення Всесвіту може змінюватися з часом. Якщо це підтвердиться, це може дати поштовх для створення нової моделі космології, що включає модифіковану або альтернативну гравітацію на основі інших принципів, ніж загальна теорія відносності.
Автори дослідження звернули увагу на теорію Хорндескі, яка є узагальненням загальної теорії відносності. Ця теорія має на меті пояснити різні аспекти космології, включаючи темну енергію. Вона використовує принцип еквівалентності, з якого виникає узагальнене описання простору-часу.
Дослідження показує, що теорії Хорндескі можуть бути хорошою альтернативою, якщо підтвердяться результати спостережень DESI. Вчені зауважили, що ця модель дозволяє краще підійти до еволюції темної енергії, якщо виявиться, що вона дійсно змінюється з плином часу.
За словами авторів, очевидні результати контактних спостережень відкривають нові горизонти для розуміння Всесвіту. Звісно, все це потребує подальших підтверджень і вивчення, але яскравий потенціал модифікованої гравітації вже вражає уяву вчених.
Горбатий кит встановив новий рекорд, пропливши понад 13 тисяч км у пошуках пари, подолавши три…
Прогноз сонячної активності на 12-14 грудня: очікуються несильні магнітні хвилювання й повернення до нормальних умов.
В Австралії вчені втратили 323 флакони зі смертельно небезпечними вірусами через порушення біобезпеки. Ризик для…
Науковці запропонували нову гіпотезу про існування позаземного життя, що може мати нетрадиційні форми. Дослідження включають…
Вчені з'ясували, чому люди чіпають обличчя — ця звичка дісталась нам у спадок від мавп.…
Дослідження показало, що лише 0,001% людей на Землі дихають чистим повітрям, а найбільше забруднення спостерігається…