Вчені заявляють, що наше уявлення про Всесвіт досі неповне. Нові результати спостережень, які були отримані за допомогою космічного телескопа Вебб, свідчать про те, що для пояснення швидкості розширення Всесвіту існує невідома сила. Це відкриття порушує основи сучасної космології, пише Space.
Астрономи з кінця 90-х років відзначають, що Всесвіт розширюється з прискоренням, яке обумовлено загадковою темною енергією. Ця прискореніть визначається величиною, відомою як постійна Габбла. Використовуючи дані з телескопа Вебб, дослідники перевірили попередні дані про цю постійну і виявили дивні розбіжності, отримані від телескопа Габбл.
Ці розбіжності, що отримали назву проблема Габбла, натякають на те, що наше розуміння Всесвіту є недостатнім. Астрономи стверджують, що поки не буде з’ясована причина виникнення цієї проблеми, ми не зможемо повністю усвідомити еволюцію космосу.
Автори нового дослідження використовували змінні зорі типу цефеїди та яскраві червоні гіганти, щоб уточнити постійну Габбла. За даними, які були отримані, швидкість розширення Всесвіту у локальному масштабі становить 72,6 км/с на мегапарсек. Це значення підтверджує показники, які були зафіксовані телескопом Габбл.
Проте, в ранньому Всесвіті, швидкість розширення космосу, за припущеннями вчених, була іншою. Це свідчить про те, що проблема Габбла все ще залишається невирішеною. Для її пояснення дослідники підозрюють, що до сучасної космологічної моделі потрібно додати новий компонент, який зможе вплинути на наше розуміння розширення Всесвіту.
Одним з можливих пояснень може бути рання темна енергія, яка діяла у Всесвіті незабаром після Великого вибуху та надавала несподівано велике прискорення для розширення космосу. Інші теорії вказують на останні властивості темної матерії або наявність невідомих елементарних частинок, які також можуть пояснити існуючі розбіжності.
Дослідження, надруковане в Astrophysical Journal, стало важливим кроком до розгадки загадок нашого Всесвіту і відкриває нові горизонти в астрономії.
Дослідники розкрили, скільки часу потрібно для подорожі до Місяця: від 8 годин до 4,5 місяців…
Історичні, географічні та культурні аспекти роблять Київ унікальною столицею України, символом державності та об'єднання народу.
Вчені NASA задумуються про небезпеку астероїдів. Амбітні астрономи можуть допомогти виявити загрозу швидше.
Науковці презентували браслет сарматської жриці з І століття, знайдений у Миколаївській області. Артефакт свідчить про…
Вчені NASA здійснили відкриття нових частин Всесвіту, що обіцяє розширити наші знання про формування зірок…
У світі зросла народжуваність близнят на третину з 1980 року. Науковці пояснюють це розвитком репродуктивної…