Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) зробив вражаюче відкриття, виявивши п’ять можливих галактик, які можуть бути одними з перших у Всесвіті. Ці галактики розташовані на відстані 13,6 мільярда світлових років від Землі, і, за оцінками вчених, вони утворилися всього через 200 мільйонів років після Великого Вибуху, пише noworries.news.
Якщо подальші спостереження підтвердять ці дані, ці галактики стануть найдавнішими з усіх виявлених до цього часу. Вони нададуть астрономам унікальну можливість перевірити теорії формування галактик та глибше зрозуміти процеси, що відбувалися на ранніх етапах розвитку Всесвіту.
Дослідження ранніх галактик
Нове дослідження описує, як перші галактики почали формуватися в період космічного світанку, коли матерія почала збиратися у структури під впливом гравітаційних сил. До появиJWST ці ранні галактики залишалися поза межами спостережень через слабкість їхнього світла і сильне «червоне зміщення», викликане розширенням Всесвіту.
Для виявлення цих далеких об’єктів дослідники скористалися явищем гравітаційного лінзування. Це процес, коли масивний об’єкт викривляє та підсилює світло від більш віддалених джерел. Завдяки цьому космічний телескоп Вебба зміг «побачити» слабкі проблиски найперших галактик.
Відкриття нових структур у Всесвіті
Повідомляється, що виявлені галактики можуть бути молодшими за найраніше підтверджену галактику JADES-GS-z14-0 приблизно на 90 мільйонів років. Усі вони знаходяться в одному регіоні неба, що навело вчених на думку про можливу наявність значно більшої кількості таких стародавніх структур у Всесвіті.