Архітектори презентували амбіційний проєкт місячного міста зі штучною гравітацією

Фото: Kajima Corp

Японські космічні архітектори днями відкрили нову еру у міському плануванні за межами Землі. Проєкт Neo Lunar Glass передбачає створення унікального міста у формі перевернутого конуса висотою 400 метрів, яке матиме можливість генерувати штучну гравітацію завдяки обертанню. Запуск цього амбітного проєкту заплановано на 2030-ті роки, про що повідомляє Kyodo News.

Це цікаво: Перед Новим роком на нас чекає «чорний місяць»: що це означає

Як працюватиме міське середовище?

Архітектори передбачають установлення споруди на спеціально створеній основі. Вона буде оснащена двигунами, які забезпечуватимуть постійне обертання. Це означає, що відцентрова сила надасть мешканцям відчуття, подібне до земної гравітації, дозволяючи їм пересуватися внутрішньою поверхнею конуса.

Історія концепції обертання для створення гравітації

Використання обертання для створення штучної гравітації стало предметом досліджень ще з перших днів космічної ери. Науковці пропонують будувати космічні станції у формі циліндрів або кільцеподібних конструкцій для досягнення подібного ефекту. Наприклад, російський Інститут медико-біологічних проблем вже реалізував ці принципи в спеціальній центрифузі, яка використовується для навчання космонавтів.

Чому це важливо для здоров’я космонавтів?

Створення штучної гравітації може стати вирішальним фактором у запобіганні негативним наслідкам, які виникають через відсутність або недостатність гравітації під час тривалих космічних місій. Серед основних проблем, з якими стикаються космонавти, – ослаблення м’язів і кісток, порушення кровообігу, а також деформація очного яблука, що може призвести до значного погіршення зору.

По суті, проєкт Neo Lunar Glass може стати основою для нових досліджень і можливостей колонізації не тільки Місяця, але й інших небесних тіл. Буде цікаво спостерігати за розвитком технологій, які можуть кардинально змінити уявлення людства про життя поза нашою планетою.

Читайте також