Археологи в Україні відкрили нове багатошарове поселення з артефактами різних епох

Фото: facebook.com/bilskgelon

Археологи в Україні зробили вражаюче відкриття – було знайдено невідоме раніше поселення, яке містить артефакти різних епох. Під час розкопок були виявлені реліквії бронзового віку, раннього залізного віку та козацької доби, пише Gazeta.ua.

Це цікаво: Прогнози з 1925 року: що передбачали про 2025 рік та що з цього справдилося

Відкриття на Озері Тупичине

У грудні 2024 року дослідники з Історико-культурного заповідника “Більськ” провели розкопки багатошарового поселення, яке отримало назву “Тупичине” на честь озера, розташованого неподалік та згаданого в стародавніх топографічних картах.

Історико-культурний заповідник “Більськ”, заснований у 2005 році, охоплює території Сумської та Полтавської областей. Дослідження цієї місцевості тривають з 1906 року. За даними заповідника, у 2016 році археологи знайшли там найбільший скарб Лівобережної України, що складався з 30 золотих виробів.

Знахідки з Різних Періодів

Протягом наступних років у цьому регіоні були виявлені скіфські артефакти, серед яких золоті прикраси, амфори та посуд. Наприкінці 2024 року, під керівництвом історика Костянтина Пеляшенка, археологи виявили нові реліквії, охоплюючи кілька періодів, включаючи козацьку добу.

Найбільшу кількість знахідок надало пізніми епохами. Серед них – деталі вуздечок, залізні ножі, підковки, пряжки, свинцеві кулі, цвяхи та уламки глиняного посуду. Ці артефакти проливають світло на історію Котелевщини кінця XVI-XVII століть, а також дають уявлення про ще давніші часи.

Продовження Досліджень

Роботи на поселенні продовжуватимуться, і дослідники сподіваються на нові відкриття. Виявлені артефакти допомагають краще зрозуміти культуру, побут і історію регіону. Це підкреслює важливість археологічних досліджень для збереження історичної спадщини.

 

Читайте також