Археологи досліджують в Україні унікальний скельний монастир XI-XVII століть

В селі Оксанівка що на Вінниччині, археологи проводять дослідження оборонного скельного монастиря ХІ-ХVII століть, який є пам’яткою культурної спадщини.

Про це розповіла на своїй сторінці у фейсбук громадська діячка Мирослава Марченко.

Так, оборонний монастир в Оксанівці є важливим елементом культурної спадщини Вінниччини, що дозволяє глибше розуміти історію регіону, пов’язану з монастирями, укріпленими спорудами та їх значенням в контексті середньовічної оборони.

«З метою поглибленого вивчення пам’ятки культурної спадщини місцевого значення Оборонного скельного монастиря в селі Оксанівці та пам’ятки історії трипільської доби в селі Слободі Підлісівській до нас споряджено археологічну експедицію під керівництвом головного спеціаліста державної археологічнії служби України кандидата історичних наук Павла Нечитайла.

Склад експедиції:

  • доктор історичних наук, професор, старший науковий співробітник відділу історії та археографії НАН ім. М.Грушевського Олег Євгенович Мальченко;
  • спелеолог, скалелаз Андрій Белінський;
  • спелеолог, скалелаз Юрій Мак;
  • студенти університету Кам’янець – Подільського педагогічного університету.

Археологічні дослідження тривають уже декілька днів. За цей час дослідники спускалися на мотузках до окремих печер, а під деякими печерами почали робити розкоп. Окрім того, під час дослідження печери, яка закрита для відвідувачів, археологами були знайдені дуже давні, вцілілі зображення хрестів особливої форми, різноманітних «сіток» та навіть незвичної квітки та жінки.

Мирослава Марченко також зазначила, що по завершенні робіт в Ямпільському  музеї образотворчого мистецтва відбудеться зустріч з членами експедиції, підведення підсумків та визначенння завдань на майбутнє.

Читайте також