Фото - freepik
Німецькі вчені з Університету Байройта вперше у світі застосували технологію CRISPR-Cas9 для генної модифікації павуків. Завдяки редагуванню генів, павуки почали виробляти шовк, що світиться червоним — прорив, який може відкрити шлях до створення нових матеріалів із унікальними властивостями.
Робота опублікована в журналі Angewandte Chemie International Edition (ACI) .
Павуковий шовк давно вважається одним із найвидатніших природних матеріалів: він легкий, еластичний, біорозкладний і при цьому неймовірно міцний. Особливо міцна так звана нитка гальмування (dragline thread), яку павуки використовують для переміщення. Управління формуванням цього волокна у тілі тварини відкриває шлях до створення нових, функціонально поліпшених видів шовку.
За допомогою генної інженерії вчені впровадили в геном павуків послідовність, що кодує червоний флуоресцентний білок (mRFP). Впорскування розчину з компонентами CRISPR-Cas9 і необхідним геном проводилося в незапліднені яйця, після чого самки спарювалися з самцями. У потомства, як показав аналіз, нитки шовку світилися червоним — ознака, що використання гена пройшло успішно.
“Ми вперше у світі показали, що в шовкові білки павуків можна вбудовувати задану послідовність за допомогою CRISPR”, – пояснив професор Томас Шайбель, керівник дослідження. — Це відкриває нові горизонти для матеріалознавства. У майбутньому можна буде, наприклад, ще більше підвищити міцність павукового шовку чи наділити його новими функціями».
Більшість угорських прізвищ або прізвищ із угорським впливом зустрічаються на Закарпатті, яке перебувало під угорською…
Нові функції безпеки стануть частиною загальної стратегії Google щодо використання штучного інтелекту не лише в…
Google усунула небезпечну вразливість у Android, яку вже використовували хакери.
Дане відкриття підкреслило, як складно і тонко налаштоване зорове сприйняття людини, і як важливо розуміти…
У 2025 році мобільні оператори в Україні підвищили ціни на свої тарифи, однак на ринку…
На оборонній виставці DEFEA 2025 в Афінах грецька компанія Miltech Hellas представила революційну розробку —…