Фото - freepik
Німецькі вчені з Університету Байройта вперше у світі застосували технологію CRISPR-Cas9 для генної модифікації павуків. Завдяки редагуванню генів, павуки почали виробляти шовк, що світиться червоним — прорив, який може відкрити шлях до створення нових матеріалів із унікальними властивостями.
Робота опублікована в журналі Angewandte Chemie International Edition (ACI) .
Павуковий шовк давно вважається одним із найвидатніших природних матеріалів: він легкий, еластичний, біорозкладний і при цьому неймовірно міцний. Особливо міцна так звана нитка гальмування (dragline thread), яку павуки використовують для переміщення. Управління формуванням цього волокна у тілі тварини відкриває шлях до створення нових, функціонально поліпшених видів шовку.
За допомогою генної інженерії вчені впровадили в геном павуків послідовність, що кодує червоний флуоресцентний білок (mRFP). Впорскування розчину з компонентами CRISPR-Cas9 і необхідним геном проводилося в незапліднені яйця, після чого самки спарювалися з самцями. У потомства, як показав аналіз, нитки шовку світилися червоним — ознака, що використання гена пройшло успішно.
“Ми вперше у світі показали, що в шовкові білки павуків можна вбудовувати задану послідовність за допомогою CRISPR”, – пояснив професор Томас Шайбель, керівник дослідження. — Це відкриває нові горизонти для матеріалознавства. У майбутньому можна буде, наприклад, ще більше підвищити міцність павукового шовку чи наділити його новими функціями».
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…