Дослідники зі США та Великобританії , об’єднавши зусилля фахівців з ІІ, ветеринарів та дресирувальників, довели, що штучний інтелект може ефективніше людей відбирати цуценят, здатних стати відмінними службовими собаками.
Робота опублікована в журналі Applied Animal Behaviour Science (AABS) .
Проект проводився у співпраці з навчальним центром The Seeing Eye, Inc., де з цуценятами працюють професійні кінологи. Фахівці роками вели спостереження за характером, увагою та поведінкою собак на різних етапах дресирування, щоб виявити, які риси сприяють успішному становленню собаки-поводиря. Всі ці дані стали основою навчання ІІ-моделі.
Протягом року штучний інтелект оцінював перспективність цуценят, а згодом результати порівняли з прогнозами досвідчених людей-спостерігачів. Виявилося, що ІІ впорався краще: одна з моделей точно передбачила успішність майбутніх службових собак у 80% випадків.
Це відкриття може значно знизити кількість невдач при навчанні собак-помічників та заощадити ресурси на виховання тих, хто від початку не підходить для цієї важливої ролі.
Дослідники сподіваються, що їхня робота стане кроком до більш наукового та об’єктивного підходу у відборі службових собак — і зрештою допоможе більшій кількості людей з особливими потребами отримати надійних та відданих помічників.
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…
Вчені вважають лимони продуктом довголіття. Їх вживання зміцнює імунітет, знижує ризик серцевих захворювань та містить…
Дізнайтеся, чому може не працювати мобільний інтернет та як вирішити цю проблему за допомогою порад…
Канадські науковці визначили, що вживання 3-6 алкогольних напоїв на тиждень підвищує ризик раку. Пийте обережно!