Цікаво, скільки гарних прізвищ було дано людям із духовенства в Україні? Прізвища, які мають відношення до церкви і Бога, з’являлися в навчальних закладах, таких як семінарії, духовні училища та академії. Їх могли дати за гарну або погану поведінку, на честь святого, або ж вони могли бути результатом географії місця служби. В Уніан з’ясували, які церковні прізвища сьогодні можна зустріти в Україні.
Це цікаво: Прізвища, які давали, щоб захистити рід від нечистої сили: перевірте своє у списку
Дослідити походження прізвища можна досить легко. Багато в чому це залежить від закінчення і суфікса. Наприклад, суфікс -цев свідчить про те, що прізвище утворено від топонімів, прізвиськ або географії місця служби людини. Серед таких прізвищ можемо навести: Казанцев, Ростовцев, Суздальцев, Муромцев.
Інша категорія – прізвища, що походять від імені батька. Яскраві приклади включають Романенко, Петренко, Ніколаєнко. Православні прізвища, як жіночі, так і чоловічі, найчастіше давали на честь святих або за рід діяльності людей. Ось кілька прикладів:
Також деякі прізвища, що є українськими, отримували ті, хто закінчив Могилянську Академію або інші духовні семінарії в XVIII – XIX століттях. Серед них ви знайдете Вознесенські, Нікольські, Рождєственські та Спаські.
Читайте також: Прізвища, які вказують на те, що ваші предки купалися в грошах: перевірте, чи є ваше у списку
Варто зазначити, що церковні прізвища несуть в собі не лише родинну історію, але й культурну спадщину. Лише подумайте, скільки поколінь минуло, і кожен з них залишив свій слід у вигляді прізвища, яке сьогодні може виявитися у вашому щоденному житті!
Дослідження показало, що стрес власників собак може впливати на їхню тривожність. Ветеринарам варто дати собакам…
Штучний інтелект показав, яким може стати середньостатистичний чоловік у Великій Британії через 30 років через…
Вчені виявили затоплені плити в мантії Землі під Тихим океаном, поставивши під сумнів наявні теорії…
Дослідження показує, що чоловічий та жіночий мозок мають структурні відмінності при народженні, впливаючи на розвиток…
Вчені з США довели, що інформація краще запам’ятовується на порожній шлунок завдяки гормону греліну, що…
Вчені відтворили обличчя юньсяньських людей, які жили мільйон років тому, використовуючи сучасні технології моделювання.