Цікаво, скільки гарних прізвищ було дано людям із духовенства в Україні? Прізвища, які мають відношення до церкви і Бога, з’являлися в навчальних закладах, таких як семінарії, духовні училища та академії. Їх могли дати за гарну або погану поведінку, на честь святого, або ж вони могли бути результатом географії місця служби. В Уніан з’ясували, які церковні прізвища сьогодні можна зустріти в Україні.
Це цікаво: Прізвища, які давали, щоб захистити рід від нечистої сили: перевірте своє у списку
Дослідити походження прізвища можна досить легко. Багато в чому це залежить від закінчення і суфікса. Наприклад, суфікс -цев свідчить про те, що прізвище утворено від топонімів, прізвиськ або географії місця служби людини. Серед таких прізвищ можемо навести: Казанцев, Ростовцев, Суздальцев, Муромцев.
Інша категорія – прізвища, що походять від імені батька. Яскраві приклади включають Романенко, Петренко, Ніколаєнко. Православні прізвища, як жіночі, так і чоловічі, найчастіше давали на честь святих або за рід діяльності людей. Ось кілька прикладів:
Також деякі прізвища, що є українськими, отримували ті, хто закінчив Могилянську Академію або інші духовні семінарії в XVIII – XIX століттях. Серед них ви знайдете Вознесенські, Нікольські, Рождєственські та Спаські.
Читайте також: Прізвища, які вказують на те, що ваші предки купалися в грошах: перевірте, чи є ваше у списку
Варто зазначити, що церковні прізвища несуть в собі не лише родинну історію, але й культурну спадщину. Лише подумайте, скільки поколінь минуло, і кожен з них залишив свій слід у вигляді прізвища, яке сьогодні може виявитися у вашому щоденному житті!
Infinix представила Note 50s 5G+ - перший у світі смартфон із ароматизованою задньою панеллю, що…
Ця технологія відкриває шлях до вирощування повноцінної яловичини, свинини та риби - без шкоди для…
Нові дані та технології дозволили зробити припущення, що знайдений у 2002 році череп може бути…
Станом на кінець четвертого кварталу 2024 року lifecell обслуговував 9,5 мільйона абонентів.
Деякі українські прізвища зустрічаються в Україні так рідко, що їхніх носіїв майже не залишилося.
За останню добу на Сонці відбулися п'ять спалахів класу С.