Цікаво, скільки гарних прізвищ було дано людям із духовенства в Україні? Прізвища, які мають відношення до церкви і Бога, з’являлися в навчальних закладах, таких як семінарії, духовні училища та академії. Їх могли дати за гарну або погану поведінку, на честь святого, або ж вони могли бути результатом географії місця служби. В Уніан з’ясували, які церковні прізвища сьогодні можна зустріти в Україні.
Це цікаво: Прізвища, які давали, щоб захистити рід від нечистої сили: перевірте своє у списку
Дослідити походження прізвища можна досить легко. Багато в чому це залежить від закінчення і суфікса. Наприклад, суфікс -цев свідчить про те, що прізвище утворено від топонімів, прізвиськ або географії місця служби людини. Серед таких прізвищ можемо навести: Казанцев, Ростовцев, Суздальцев, Муромцев.
Інша категорія – прізвища, що походять від імені батька. Яскраві приклади включають Романенко, Петренко, Ніколаєнко. Православні прізвища, як жіночі, так і чоловічі, найчастіше давали на честь святих або за рід діяльності людей. Ось кілька прикладів:
Також деякі прізвища, що є українськими, отримували ті, хто закінчив Могилянську Академію або інші духовні семінарії в XVIII – XIX століттях. Серед них ви знайдете Вознесенські, Нікольські, Рождєственські та Спаські.
Читайте також: Прізвища, які вказують на те, що ваші предки купалися в грошах: перевірте, чи є ваше у списку
Варто зазначити, що церковні прізвища несуть в собі не лише родинну історію, але й культурну спадщину. Лише подумайте, скільки поколінь минуло, і кожен з них залишив свій слід у вигляді прізвища, яке сьогодні може виявитися у вашому щоденному житті!
Міжнародна група вчених із США та Великобританії здійснила прорив у розумінні внутрішньої будови другої планети…
Більшість угорських прізвищ або прізвищ із угорським впливом зустрічаються на Закарпатті, яке перебувало під угорською…
Нові функції безпеки стануть частиною загальної стратегії Google щодо використання штучного інтелекту не лише в…
В результаті генної модифікації павуки почали виробляти шовк із червоною флуоресценцією.
Google усунула небезпечну вразливість у Android, яку вже використовували хакери.
Дане відкриття підкреслило, як складно і тонко налаштоване зорове сприйняття людини, і як важливо розуміти…