Сьогодні, земляни знову відчують силу магнітної бурі, яка, здавалося, мала вже завершитись. Згідно прогнозуMeteoagent, цей магнітний шторм досягнув “червоного” рівня та оцінюється на 5 балів.
Ця буря з’явилась на тлі активності сонячної плями AR3947, котра впродовж останніх днів виявила себе серйозними спалахами. Однак цікаво, що незважаючи на велику кількість X-спалахів та M-спалахів, викидів корональної маси (CME), які б вплинули на магнітне поле Землі, не спостерігалося.
Прогнозуючи подальший розвиток ситуації, метеорологи запевняють, що 9 січня магнітна буря ослабне, і ми переживемо період геомагнітної “тиші”. З 10 по 12 січня вказано, що жодних магнітних коливань не слід очікувати вище 4 балів.
Дослідники з Spaceweather зазначають, що активність сонячних плям має велике значення для нашої планети. Спостереження за сонячною активністю дає змогу зрозуміти, як це вплине на технології зв’язку, енергетичні системи та навіть здоров’я людини.
Хоча спалахи та CME — це різні аспекти активності сонця, їх взаємозв’язок часом буває несподіваним. Так, за словами астросиноптиків, раптове виникнення CME з низькою активністю спалахів не є чимось незвичайним, але таке явище може поставити нас у чергову пастку.
Отже, експерти радять залишатися на чеку та слідкувати за оновленнями стосовно змін у космічній активності, адже це може вплинути на нас у різних аспектах. Не забудьте стежити за прогнозами метеорологів!
Більшість угорських прізвищ або прізвищ із угорським впливом зустрічаються на Закарпатті, яке перебувало під угорською…
Нові функції безпеки стануть частиною загальної стратегії Google щодо використання штучного інтелекту не лише в…
В результаті генної модифікації павуки почали виробляти шовк із червоною флуоресценцією.
Google усунула небезпечну вразливість у Android, яку вже використовували хакери.
Дане відкриття підкреслило, як складно і тонко налаштоване зорове сприйняття людини, і як важливо розуміти…
У 2025 році мобільні оператори в Україні підвищили ціни на свої тарифи, однак на ринку…