Цієї зими в районі озера Гурон у штаті Мічиган США) була зафіксована незвичайна полярна сова з яскраво-жовтогарячим оперенням замість традиційного білого. На даний момент фахівці не можуть пояснити, як сова набула такого унікального забарвлення, і висувають різні гіпотези щодо цього феномену.
Так, у коментарі виданню The New York Times директор Інституту дослідження сов (штат Монтана, США) Денвер Холт (Denver Holt) заявив, що за 35 років спостережень за цими пернатими він і його колеги ніколи не стикалися з подібними аномаліями.
Коли ж місцеві фотографи поділилися знімками птаха в соціальних мережах, то безліч науковців почали висувати свої версії, як таке могло статися.
Варто відзначити, що помаранчеве пір’я розподілене по голові, крилах і спині птиці дуже рівномірно, що і плутає вчених у версіях походження такої аномалії.
Наприклад, орнітолог із Обернського університету (штат Алабама, США) Джеффрі Хілл (Geoffrey Hill) звернув увагу на те, що рудий колір в оперенні виглядає дуже яскраво, щоб бути природним пігментом, а його розподіл несиметричний.
Фахівець висунув гіпотезу, що сова могла забарвитися в помаранчевий колір в результаті зовнішнього контакту із штучним барвником. За його словами, в помаранчевому відтінку може бути винна протизледенювальна рідина, що застосовується для обробки літаків, так як деякі з них дійсно мають червоно-жовтогарячий колір.
А ось біолог із Університету штату Мічіган Кевін Макгроу (Kevin McGraw) запропонував несподівану версію. На його думку, сова набула свого унікального забарвлення в помаранчевий колір у результаті генетичної мутації, спричиненої забрудненням середовища. Втім, щоб підтвердити чи спростувати цю версію, потрібно вивчити зразки пір’я сови.
При цьому у Департаменті природних ресурсів Мічигана повідомили, що відловлювати птаха не планують.
Таким чином, швидше за все, таємниця дивовижного забарвлення полярної сови так і залишиться нерозгаданою.
Рекордний сплеск гелію-3 на Сонці приголомшив науковців.
Після нещодавнього підвищення тарифів українці почали масово змінювати мобільного оператора.
Деякі українські прізвища можуть вказувати на аристократичне або шляхетське походження.
Підвищену геомагнітну активність спровокували два сильні викиди корональної маси.
За словами вчених, для таких артефактів греко-римського періоду це велика рідкість.
Нова соціальна мережа буде інтегрована з можливостями генерації зображень за допомогою ChatGPT.