Фото - freepik
Міжнародна група вчених з Китаю , Австралії , Італії та Нідерландів дійшла висновку, що давній період потепління на Землі міг тривати значно довше за попередні оцінки. Через це нормалізація клімату планети зайняла набагато більше часу.
Дослідження опубліковано у науковому журналі Geophysical Research Letters (GRL).
Читайте також: Вчені розкрили універсальний біологічний код всіх ссавців: діє від миші до слона
Відомо, що 56 млн років тому під час палеоцен-еоценового термічного максимуму (PETM) глобальні температури зросли більш ніж на 5°C за 100 тис. або більше років. За цей час в атмосферу було викинуто від 3000 до 20 тис. петаграмів (1 петаграм – 1 мільярд тонн) вуглецю, що серйозно порушило екосистеми та життя в океані по всьому світу та створило тривалий парниковий стан.
У новому дослідженні вчені вивчили шість осадових записів, вік яких був надійно оцінений у попередніх роботах: один наземний запис з басейну Бігхорн у Вайомінгу ( США ) та п’ять морських осадових записів з різних місць.
Замість використання лише необроблених даних, як у попередніх дослідженнях, команда використовувала ймовірнісну межу виявлення для обліку аналітичних та хронологічних невизначеностей та обмеження часових рамок PETM.
Вчені встановили, що наслідки PETM тривали майже 269 тисяч. років, що значно довше за попередні оцінки (120 тис.–230 тис. років).
Зокрема, це нове дослідження передбачає, що період відновлення зайняв набагато більше часу, ніж вказували попередні оцінки – понад 145 тис. років.
Очікується, що сучасне антропогенне глобальне потепління порушить вуглецевий цикл Землі на тисячі років. У період з 1850 по 2019 рік в атмосферу було викинуто близько 2390 петаграмів вуглекислого газу, а викид ще 5000 петаграмів у найближчі століття можливий при споживанні викопного палива. Однак оцінки того, як довго триватиме порушення, дуже відрізняються — від 3000 до 165 тис. грн. років.
Дізнайтесь, чому фонові GPS-додатки прискорюють розрядку батареї вашого смартфона та як це впливає на його…
Вчені відтворили вигляд римського торговця, що жив 1800 років тому, використовуючи 3D-модель черепа та древні…
29 червня 2025 року очікується низька геомагнітна активність — за даними Мeteoagent.com, K-індекс становить 2.7,…
Київстар анонсував нові вигідні тарифи, що зменшать витрати абонентів. Дізнайтеся, які зміни вас чекають!
Пельмені мають інше походження, ніж вважається. Історик Олександр Алфьоров розповідає про їх справжню батьківщину та…
Дослідження показує, що штучний інтелект може відмовлятися від відключення, що викликає занепокоєння щодо безпеки людей.