Міжнародна команда дослідників зробила важливе відкриття, яке може змінити наші уявлення про виникнення життя на нашій планеті. Вони вивчили роль сульфідів заліза у формуванні життя на ранній Землі та довели, що ці сполуки могли каталізувати перетворення вуглекислого газу на органічні молекули під дією водню та сонячних променів. Результати роботи опубліковані в науковому журналі Nature Communications.
Учені синтезували наночастинки сульфідів заліза, доповнивши їх елементами, характерними для гарячих джерел: манганом, нікелем, титаном та кобальтом. Чи не цікаво, що манган-доповані сполуки виявили найвищу активність при температурах 120°C, особливо під впливом ультрафіолетового випромінювання та водяної пари?
Аналіз, виконаний за допомогою інфрачервоної спектроскопії, показав, що реакція відбувалася через зворотний водно-газовий цикл: спочатку вуглекислий газ перетворювався на монооксид вуглецю, а потім – на метанол. Це надзвичайно важливий процес, адже розрахунки методом функціонала густини підтвердили, що манган знижує енергію активації реакції та посилює передачу електронів, підвищуючи її загальну ефективність.
Доктор Нань Цзіньбо, один з авторів даного дослідження, зазначив, що сульфіди заліза, такі як макінавіт, виконують функцію сучасних ферментів, пришвидшуючи реакції карбонового циклу в умовах гарячих джерел. Це відкриття може пролити світло на те, як саме виникло життя на Землі.
Отримані дані підтверджують, що гарячі джерела на ранній Землі могли бути справжнім місцем першого органічного синтезу та мали усі необхідні умови для виникнення життя. Це відкриття не лише важливе для нашого розуміння Землі, але й може суттєво вплинути на дослідження життя на інших планетах, відкриваючи нові горизонти в пошуку позаземних форм життя.
Всіх українців цікавить, коли територія навколо ЧАЕС стане придатною для життя. Прогнози вражають...
Американське космічне агентство заявило, що занепокоєння Гокінга мають під собою реальні підстави і ситуація з…
Мобільний оператор lifecell оголосив про старт акції "Своя SIM", яка дозволяє користувачам, що змінюють оператора,…
Вчені дійшли висновку, що вища на зріст дитина має більше шансів на академічний і кар’єрний…
Фотонний радар на базі ШІ може суттєво змінити підходи до боротьби з дронами, особливо в…
Україна під сильною та затяжною магнітною бурею.