У 1996 році в поховальній печері біля мису Пойнт Європа на Гібралтарі археологи натрапили на добре збережений череп віком близько 7 500 років. Аналіз показав, що він належав жінці віком приблизно 30–40 років, яка жила в пізній неолітичний період (близько 5400 року до н. е.). Для неї виготовили реконструкцію обличчя й охрестили ім’ям Кальпея.
Читайте також: Не врятує навіть бетон: науковці розповіли, де найкраще сховатися під час ядерного вибуху
Про це розповіли на сторінці “Історія та археологія” у соцціальній мережі Facebook.
Генетичне дослідження виявило в її ДНК 90 % анатолійських маркерів і 10 % генів, властивих місцевим мисливцям-збирачам епохи мезоліту. Це свідчить, що або вона сама, або її близькі предки прибули до Гібралтару морським шляхом із сучасної Туреччини.
Залишки Кальпеї вважають найдавнішими відомими останками жінки сучасного типу на території Гібралтару. Вони дають цінну інформацію про розповсюдження землеробства й рух населення через Середземномор’я під час неоліту. Цей випадок допомагає краще зрозуміти шляхи міграції та культурний обмін у давнину.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.