У 1996 році в поховальній печері біля мису Пойнт Європа на Гібралтарі археологи натрапили на добре збережений череп віком близько 7 500 років. Аналіз показав, що він належав жінці віком приблизно 30–40 років, яка жила в пізній неолітичний період (близько 5400 року до н. е.). Для неї виготовили реконструкцію обличчя й охрестили ім’ям Кальпея.
Читайте також: Не врятує навіть бетон: науковці розповіли, де найкраще сховатися під час ядерного вибуху
Про це розповіли на сторінці “Історія та археологія” у соцціальній мережі Facebook.
Генетичне дослідження виявило в її ДНК 90 % анатолійських маркерів і 10 % генів, властивих місцевим мисливцям-збирачам епохи мезоліту. Це свідчить, що або вона сама, або її близькі предки прибули до Гібралтару морським шляхом із сучасної Туреччини.
Залишки Кальпеї вважають найдавнішими відомими останками жінки сучасного типу на території Гібралтару. Вони дають цінну інформацію про розповсюдження землеробства й рух населення через Середземномор’я під час неоліту. Цей випадок допомагає краще зрозуміти шляхи міграції та культурний обмін у давнину.
Досліджуйте, чи безпечно залишати зарядку телефона в розетці: поради експерта щодо економії енергії та безпеки.
Науковці розповіли, як утворилися планети Сонячної системи
Дізнайтесь про поширені помилки користувачів iPhone, які шкодять продуктивності та акумулятору вашого пристрою. Як уникнути…
Глобальне потепління відкриває нові можливості для України у сільському господарстві. З правильним зрошенням країна може…
Фахівець пояснює, чому флагманські смартфони відмовляються від слотів для карт пам’яті, зокрема через швидкість вбудованої…
Горбаті кити можуть спілкуватися з людьми, створюючи бульбашкові кільця, і це може стати ключем до…