Дослідники з Юліхського дослідного центру у Німеччині поділилися вражаючими результатами свого нового дослідження про переваги двомовності. Стаття, що висвітлює ці знахідки, була опублікована в авторитетному науковому журналі.
Існує безліч доказів того, що двомовність може допомогти людям зберігати психічне здоров’я на довший час. Сучасне дослідження підкріплює це твердження, зазначаючи, що в молодому віці білінгвізм істотно покращує функції мозку, і це поліпшення залишається до старості.
У дослідженні взяли участь 224 людини, які говорять тільки однією мовою, та 175 добровольців, що вільно спілкуються двома мовами. Використовуючи методи МРТ, вчені дослідили обсяги сірої речовини в нижній частині лівої лобової частки і в нижній лівій тім’яній частці. Ці ділянки мозку відповідають за розуміння мови та її виробництво.
Дослідники помітили, що певні фрагменти цих ділянок працюють у тісному зв’язку, оскільки вони функціонально і анатомічно взаємопов’язані.
“З часом, чим краще нова мова «вбирається», надлишок сірої речовини трансформується в щільніший зв’язок між областями мозку, і це покращує комунікацію між ними. Це може бути причиною, чому двомовні люди в старості зберігають психічне здоров’я”, – вказують науковці.
Одним з наступних питань, яке вчені планують дослідити, є те, як вивчення третьої мови впливає на розумову діяльність у літньому віці. Вони вважають, що для багатьох людей це може стати простим і ефективним способом створити додатковий когнітивний резерв.
Виробники смартфонів запроваджують зайві тренди, які не завжди корисні. Досліджуємо п'ять з них, котрі варто…
Досліджуйте найдешевші тарифи від Київстар, Vodafone та lifecell: які послуги входять і чим вони вигідні…
Відкрийте для себе унікальні українські прізвища, які не мають аналогів в інших країнах. Дослідження мовознавців…
Магнітна буря охопила Україну, зростаючи до 6 балів. Прогнози вказують на стійкість бурі до 5…
Дізнайтеся, як легко виміряти зріст людини за допомогою iPhone з LiDAR-сканером. Простий гід у нашій…
У Массачусетській лікарні успішно виконана пересадка нирки від генетично модифікованої свині 66-річному пацієнту з нирковою…