Науковці розповіли, як двомовність покращує роботу мозку

Дослідники з Юліхського дослідного центру у Німеччині поділилися вражаючими результатами свого нового дослідження про переваги двомовності. Стаття, що висвітлює ці знахідки, була опублікована в авторитетному науковому журналі.

Двомовність як запобіжник для психічного здоров’я

Існує безліч доказів того, що двомовність може допомогти людям зберігати психічне здоров’я на довший час. Сучасне дослідження підкріплює це твердження, зазначаючи, що в молодому віці білінгвізм істотно покращує функції мозку, і це поліпшення залишається до старості.

Дослідження зі значними результатами

У дослідженні взяли участь 224 людини, які говорять тільки однією мовою, та 175 добровольців, що вільно спілкуються двома мовами. Використовуючи методи МРТ, вчені дослідили обсяги сірої речовини в нижній частині лівої лобової частки і в нижній лівій тім’яній частці. Ці ділянки мозку відповідають за розуміння мови та її виробництво.

Дослідники помітили, що певні фрагменти цих ділянок працюють у тісному зв’язку, оскільки вони функціонально і анатомічно взаємопов’язані.

Вплив мозкової структури на когнітивні здібності

“З часом, чим краще нова мова «вбирається», надлишок сірої речовини трансформується в щільніший зв’язок між областями мозку, і це покращує комунікацію між ними. Це може бути причиною, чому двомовні люди в старості зберігають психічне здоров’я”, – вказують науковці.

Подальші дослідження: третя мова

Одним з наступних питань, яке вчені планують дослідити, є те, як вивчення третьої мови впливає на розумову діяльність у літньому віці. Вони вважають, що для багатьох людей це може стати простим і ефективним способом створити додатковий когнітивний резерв.

 

Джерело novosti24.kyiv.ua
Читайте також