Павуки вже тисячоліттями живуть поруч з людьми, але одна з головних загадок їхнього життя залишалася невирішеною. Нещодавно вчені знайшли відповідь, розв’язавши цю таємницю.
Дослідники виявили, що самці павуків використовують нюхові волоски, або сенсили, на своїх ногах як органи нюху. Ці структурні елементи допомагають виявляти статеві феромони самок, повідомляє tsn.ua.
«Відкриття кладе кінець десятирічним пошукам цих невловимих сенсил, які наразі ідентифіковані та нанесені на карту. Це також відкриває нові можливості для поглиблених досліджень механізму, що лежить в основі нюху павуків», – йдеться в повідомленні.
В новому дослідженні були виявлені сенсили з порами на стінках на ходильних ногах самців павуків-ос (Argiope bruennichi). Ці структури продемонстрували високу чутливість до запахів, особливо статевих феромонів.
Дослідження також виявило, що сенсили з порами поширені серед різних видів павуків, що суттєво змінює наше розуміння їхнього нюху. Більш того, ці сенсили демонструють суттєві відмінності від тих, що зустрічаються у комах та інших членистоногих, відкриваючи нові аспекти еволюції нюху у павуків.
Вчені з’ясували, що структури на верхній частині ніг павуків, ймовірно, здатні вловлювати запахи, які передаються повітрям. Цікаво, що ці сенсили були виявлені лише у дорослих самців павуків.
Подальші дослідження 19 видів павуків з 16 родин показали, що ці сенсили характерні для більшості самців. Однак їх відсутність у базальних групах павуків, таких як павуки-пастки, що живуть в Азії, вказує на те, що сенсили розвивалися кілька разів незалежно в різних еволюційних гілках, а деякі види могли навіть втратити їх.
Це відкриття є значним кроком у вивченні біології павуків, і вчені сподіваються продовжити свої дослідження, щоб глибше зрозуміти нюхові механізми цих дивовижних істот.
Імунний вік дозволяє оцінювати стан імунної системи й відрізняється від біологічного, відкриваючи нові можливості для…
Вчені розкрили секрет, чому МКС не падає на Землю. Дізнайтеся про баланс орбітальної швидкості та…
Вчені дійшли висновку, що в давнину Місяць міг мати кільця, подібні до Сатурнових, але вони…
Вчені виявили можливість існування гігантських невидимих зірок у Чумацькому Шляху, утворених розмитою темною матерією. Дослідження…
Зимові заходи сонця вражають яскравими червоними відтінками завдяки чистій атмосфері та кристалам льоду. Вчені розкрили…
Магнітна буря триває, але її сила знижується. Вчені прогнозують покращення погоди до 16 січня.