Categories: Наука

Науковці розповіли, де насправді знаходиться ніс у павуків

Павуки вже тисячоліттями живуть поруч з людьми, але одна з головних загадок їхнього життя залишалася невирішеною. Нещодавно вчені знайшли відповідь, розв’язавши цю таємницю.

Дослідники виявили, що самці павуків використовують нюхові волоски, або сенсили, на своїх ногах як органи нюху. Ці структурні елементи допомагають виявляти статеві феромони самок, повідомляє tsn.ua.

Відкриття, яке змінює все

«Відкриття кладе кінець десятирічним пошукам цих невловимих сенсил, які наразі ідентифіковані та нанесені на карту. Це також відкриває нові можливості для поглиблених досліджень механізму, що лежить в основі нюху павуків», – йдеться в повідомленні.

В новому дослідженні були виявлені сенсили з порами на стінках на ходильних ногах самців павуків-ос (Argiope bruennichi). Ці структури продемонстрували високу чутливість до запахів, особливо статевих феромонів.

Невідомі деталі про нюх павуків

Дослідження також виявило, що сенсили з порами поширені серед різних видів павуків, що суттєво змінює наше розуміння їхнього нюху. Більш того, ці сенсили демонструють суттєві відмінності від тих, що зустрічаються у комах та інших членистоногих, відкриваючи нові аспекти еволюції нюху у павуків.

Вчені з’ясували, що структури на верхній частині ніг павуків, ймовірно, здатні вловлювати запахи, які передаються повітрям. Цікаво, що ці сенсили були виявлені лише у дорослих самців павуків.

Подальші дослідження

Подальші дослідження 19 видів павуків з 16 родин показали, що ці сенсили характерні для більшості самців. Однак їх відсутність у базальних групах павуків, таких як павуки-пастки, що живуть в Азії, вказує на те, що сенсили розвивалися кілька разів незалежно в різних еволюційних гілках, а деякі види могли навіть втратити їх.

Це відкриття є значним кроком у вивченні біології павуків, і вчені сподіваються продовжити свої дослідження, щоб глибше зрозуміти нюхові механізми цих дивовижних істот.

Aleksandr V.

Recent Posts

Про Android можна буде забути? Xiaomi створює розумну екосистему майбутнього

Якщо Xiaomi успішно реалізує заявлені плани, це може стати їхнім найамбітнішим технологічним проривом останніх років.

3 години ago

Нове дослідження про павуків зруйнувало стару теорію вчених: інстинкти важливіші за “характер”

Це відкриття кидає виклик традиційним уявленням про поведінку соціальних тварин.

5 години ago

Київстар та Vodafone зробили крок до швидшого інтернету: що зміниться для абонентів після обміну частотами

Провідні українські оператори мобільного зв’язку об'єднали ресурси в діапазоні 2100 МГц, щоб позбутися "розірваного" спектра.

7 години ago

Топ-10 українських прізвищ, які належали лише спокусникам: перевірте своє у списку

Родові імена Бабій та Бабійчук в давнину були пов'язані з легковажним ставленням до стосунків їх…

8 години ago

Магнітна буря у вівторок, 29 квітня: чого чекати українцям

Очікується, що у вівторок геомагнітне поле буде від спокійного до нестабільного рівня. Сонячна активність буде…

9 години ago