Categories: Наука

Чому МКС не зіштовхується із Землею: розкрито таємниці космічної станції

Міжнародна космічна станція (МКС) постійно перебуває в стані “падіння” на Землю, однак ніколи не згоряє в атмосфері. Цього вдається уникнути завдяки її орбітальній швидкості, яка становить близько 7,6 км/с. Попри те, що сила тяжіння постійно тягне станцію вниз! Вона успішно підтримує орбіту на висоті приблизно 402 кілометри. Річ у тім, що існує баланс між силою гравітації та кривизною Землі, що дозволяє станції “падати”, не втрачаючи свою висоту. Про це йдеться у статті на сайті Space.

Однак навіть на такій висоті залишки атмосфери створюють опір, який поступово сповільнює МКС. Це призводить до того, що станція щодня втрачає близько 100 метрів висоти. Щоб уникнути небезпечного зниження, кожного місяця астронавти виконують коректувальні маневри, використовуючи для цього власні двигуни або пристиковані космічні кораблі.

Плани щодо завершення місії МКС

Вже визначені плани щодо завершення місії МКС. У 2031 році станцію цілеспрямовано деорбітовано над Тихим океаном в районі, відомому як “кладовище космічних апаратів”. Для цього спеціальний космічний буксир запустить станцію в атмосферу, щоб її залишки безпечно згоріли або впали в океан. Це стосується питання безпеки, адже великі частини конструкції МКС можуть не повністю згоріти і, відповідно, становити загрозу на суходолі.

Історія МКС

Будівництво міжнародної космічної станції почалося у 1998 році, і з того часу вона виконувала надзвичайно важливу роль у дослідженні космосу. Проте, з часом її конструкція зношується, і підтримувати станцію стане неможливо. Нові космічні проекти, ймовірно, продовжать дослідження в умовах мікрогравітації, але МКС все одно залишиться знаковою сторінкою в історії освоєння космосу.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

Експерти протестували нові iPad: яку модель варто обрати у 2025 році

​У нещодавньому відео на YouTube-каналі Max Tech було проведено порівняльний огляд чотирьох актуальних моделей iPad,…

23 хвилини ago

Привид холодної війни загрожує Землі: на шаленій швидкості до планети мчить старий радянський супутник

Точне місце падіння частини космічного апарата "Космос-482" наразі невідоме.

2 години ago

ChatGPT отримає кнопку покупок: як це працюватиме

Компанія OpenAI оголосила, що незабаром користувачі зможуть купувати товари за допомогою ChatGPT.

3 години ago

Про Android можна буде забути? Xiaomi створює розумну екосистему майбутнього

Якщо Xiaomi успішно реалізує заявлені плани, це може стати їхнім найамбітнішим технологічним проривом останніх років.

7 години ago