Близько 65 мільйонів років тому на Землі відбулося одне з найбільших вимирань в історії – вимерли динозаври. Це подія суттєво змінила екосистему нашої планети, створивши сприятливі умови для розвитку фруктів та еволюції приматів.
Читайте також: Як домашні тварини реагують на сварки між людьми: пояснення ветеринара
Дослідники, які працюють над цією темою, виявили переконливі докази, що вимирання динозаврів, зокрема групи величезних зауроподів, суттєво вплинуло на зміни в навколишньому середовищі. Ці гіганти поїдали величезну кількість рослинності, що призводило до знищення дерев і, відповідно, до зміни рослинного покриву.
На думку вчених, під час епохи динозаврів розмір насіння рослин був невеликим, а плоди були рідкісними. Однак, із зникненням динозаврів, ліси поступово стали густішими, створюючи умови, в яких більші насіння та плоди почали мати конкурентні переваги.
Густі ліси могли сприяти “експоненційному зростанню” розмірів насіння та плодів. Коли дерева конкурують за світло, ті, що виросли з більшого насіння, мали шанси рости вищими та швидшими, що й було підтверджено у дослідженнях, повідомляє UNIAN.
Вивчене явище стало джерелом харчування для багатьох тварин, зокрема і для приматів, які, ймовірно, стали предками сучасних людей. Але поки що цю теорію не підтверджували скам’янілостями.
Співавтор дослідження, Крістофер Доуті, зазначив, що темніший лісовий покрив міг мати значний вплив на еволюцію предків приматів, які харчувалися фруктами. Завдяки новим дослідженням, науковці створили симуляцію, що показала, як вимирання динозаврів вплинуло на розміри насіння і плодів.
У ході дослідження вчені натрапили на “загадкове явище” у викопних рештках, яке вразило їх. Виявилось, що приблизно 35 мільйонів років тому розмір насіння почав зменшуватись, тоді як древні наземні тварини стали настільки великими, що їхній вплив на ліси можна порівняти з динозаврами.
Також цікаво: Українські прізвища, якими пращури хотіли захистити цілий рід: перевірте своє у списку
За словами Доуті, модель показала, що ті тварини відкрили ліси, і в підлісок почало проникати більше світла, що знижувало конкурентні переваги великого насіння. Еволюційний тиск на збільшення розміру насіння почав зменшуватись, що дозволило науковцям пояснити зміни в розмірі насіння без зовнішніх впливів.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.