Для успішного зачаття і виношування дитини важливий не лише вік жінки, а й чоловіка. Дослідження вчених показали, яким має бути оптимальний вік, щоб зменшити ризик аномалій у плоду, розповідає nashamama.com.
Коли двоє людей об’єднують свій генетичний матеріал для зачаття, важливо враховувати якість цього матеріалу, як жінки, так і чоловіка. Безперечно, вік жінки грає вирішальну роль, адже їй потрібно не тільки зачати дитину, а й успішно її виносити і народити. Саме томуній потенціал розглядається в першу чергу.
Але й вік чоловіка, який забезпечує запліднення, є критично важливим. Низька якість сперматозоїдів може ускладнити процес зачаття, а також призвести до генетичних аномалій у дитини. Це також може вплинути на можливі захворювання малюка в майбутньому.
Вчені провели багаточисельні дослідження, в яких взяли участь близько 40 мільйонів чоловіків і їхніх дітей. Вони досліджували якість чоловічої фертильності у різному віці та з’ясували: чим молодший чоловік, тим більша ймовірність зачаття та народження здорової дитини.
Отже, оптимальний вік для чоловіка коливається від 20 до 35 років. Після досягнення 35 років можливості зачаття абсолютно здорової дитини знижуються, а після 50 років існує реальна ймовірність, що легені немовляти не зможуть розкритися після пологів, що потребуватиме термінової вентиляції легень.
З віком у ДНК сперматозоїдів відбуваються різні мутації, що можуть призвести до захворювань або мутацій у плода.
В Україні зникає їжак вухатий: важливий індикатор степових екосистем. Проблеми зі збереженням виду вимагають уваги.
Вчені виявили можливе біблійне місто Маханаїм в Ізраїлі, що підтверджує історію стародавнього Ізраїлю та його…
Секретний космічний літак X-37B США вже понад рік на орбіті. Його місія залишається таємницею, але…
Київстар анонсував зміни тарифів з 15 січня 2025 року. Нові умови торкнуться популярних тарифів та…
Досліджуйте, які сучасні прізвища свідчать про силу ваших предків та їх фізичні дані. Дізнайтеся більше…
Прогноз магнітних бур на вихідних 11-12 січня обіцяє спокійні геомагнітні умови без впливу на метеозалежних…