Categories: Новини

Секретний космічний літак США більше року знаходиться на орбіті: для чого він там

Таємничий космічний літак X-37B Космічних сил США вже понад рік обертається навколо Землі — точніше, 379 днів. Причини його перебування на орбіті залишаються загадкою, але деякі дані вказують на його секретну місію, про що пише IFLScience.

Що відомо про літак X-37B?

X-37B — безпілотний космічний літак, який був виведений на орбіту ракетою Falcon Heavy від SpaceX 28 грудня 2023 року. Це вже сьома місія загадкового військового апарата, розробленого компанією Boeing. Наразі літак залишається на орбіті, і його повернення на Землю поки що не відзначено. Цікаво, що хоча для виходу на орбіту X-37B вимагає ракети-носія, приземляється він, як звичайний літак, на злітно-посадкову смугу — це вже було продемонстровано шість разів.

Перший політ X-37B відбувся у 2010 році та тривав 224 дні. Найдовше цей літак залишався в космосі під час шостої місії, що завершилася у 2022 році, і тривала 908 днів.

Фото: Boeing

Секрети та загадки місії

За всі ці роки навколо космічного літака не з’явилося багато інформації, що ускладнює розуміння його завдань на орбіті. У цій сьомій місії також неясно, скільки часу X-37B проведе в космосі. Очікується, що подробиці стануть відомі лише тоді, коли літак повернеться на Землю, як це було в попередніх місіях.

Експерти вважають, що Пентагон тестує технології багаторазових космічних літаків, хоча точних даних немає. Багато місій X-37B завжди були окутані таємницею, і сьома не стала винятком. Офіційні представники Пентагону неодноразово заявляли, що X-37B використовується для тестування різних космічних технологій, але в подробиці не вдавалися.

Нова інформація про експерименти на борту

Відомо, що минулого року X-37B продемонстрував технологію аеродинамічного гальмування, що дозволяє використовувати атмосферне тертя для зниження орбіти з мінімальною витратою пального. Під час цього маневру X-37B утилізував деякі пристрої в атмосфері Землі, але деталі залишаються невідомими.

Щодо поточної місії, NASA повідомило, що на борту літака проводиться експеримент, який дозволяє отримати більше інформації про вплив космічного випромінювання на насіння рослин та їхню виживаність у космосі. Також з ініціативи NASA тестуються нові захисні теплові покриття для космічних кораблів.

Фото: Boeing

Технічні дані про X-37B

Довжина X-37B складає майже 9 метрів, а розмах крил — 4,5 метра. Літак може функціонувати на висоті від 240 до 800 км над Землею. Проте Пентагон приховує, на якій саме висоті перебуває X-37B під час сьомої місії, що зовсім не дивно, адже така інформація ніколи не розкривалася.

Цей космічний літак здатен розвивати швидкість більш ніж 28,000 км/год. Деякі експерти вважають, що сьома місія може завершитися у 2026 році, але це лише припущення. Варто зазначити, що кожна нова місія була довшою за попередню, тому існує ймовірність, що сьома місія триватиме навіть понад 1000 днів.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

У Канаді виявили унікальні сліди віком 100 мільйонів років: вчені заявили про новий вид динозаврів

Дана знахідка може допомогти в перегляді еволюції динозаврів та у вивченні їхнього середовища існування в…

8 години ago

Вулиці українських міст патрулюватимуть дрони: що зміниться для громадян

В Україні запускають новий формат охорони громадського порядку - патрулювання за допомогою дронів.

10 години ago

Знайдено давню морську істоту, яка “пилососила” дно у пошуках їжі

Це відкриття важливе, бо дає можливість переосмислити те, як виникли перші представники царства тварин (Metazoa).

14 години ago

Орнітологічне диво в Антарктиді: до українських науковців завітала несподівана гостя з пустелі

Науковці української антарктичної станції стали свідками рідкісного явища — до них прилетіла єгипетська чапля, птах,…

18 години ago

Vodafone робить останнє попередження: що треба зробити, щоб не втратити мобільний зв’язок

Vodafone закликає користувачів перейти на нові SIM-картки, аби уникнути проблем із доступом до мобільного інтернету.

19 години ago

Топ-10 прізвищ, що зустрічаються в Україні найчастіше: перевірте своє у списку

Походження українських прізвищ вивчають вже багато років.

20 години ago