Фото - NASA
Марс продовжує дивувати науковців своїми незвичайними знахідками. Цього разу марсохід Perseverance, який вже понад чотири роки досліджує Червону планету, зафіксував дивний об’єкт, що дістав неофіційну назву “Холм Черепа” через свою характерну форму.
Про це пише видання METRO.
Знімок був зроблений камерою Mastcam-Z під час спуску марсохода до нижньої частини пагорба Відьмина Ліщина в кратері Джезеро, неподалік від місця, де раніше було помічено іншу загадкову формацію, схожу на обличчя.
На фотографії видно темну скелю з нерівною, пористою поверхнею, яка помітно відрізняється від навколишнього червонуватого ґрунту.
Аспірантка Маргарет Дін з команди Perseverance у блозі NASA зазначила, що подібні темні камені вже траплялися в районі Порт-Енсон, і зараз науковці намагаються з’ясувати їхнє походження та шлях потрапляння на це місце.
Первинний аналіз показав, що темний колір каменю нагадує метеорити, які вже знаходили на Марсі, проте склад сусідніх порід не підтверджує цю гіпотезу.
Іншою можливою версією є вулканічне походження “Холма Черепа”. Магматичні породи, що утворюються із застиглої магми або лави (вулкани на Марсі існували), можуть містити темнозабарвлені мінерали, такі як олівін, піроксен, амфібол і біотит. У такому разі скеля могла опинитися на своєму поточному місці внаслідок ерозії або викиду з ударного кратера.
Попри неофіційну назву науковці NASA впевнені, що “Холм Черепа” не є справжнім черепом іншопланетянина. Однак наразі його походження залишається невизначеним, що робить цю знахідку ще більш гостроцікавою для подальших досліджень.
Це перший знайдений у Карибському регіоні зразок рідкісного, давно вимерлого виду Basiceros enana. Знахідка дає…
Тепер користувачі можуть бачити всі свої активні підписки в одному місці та легко відписуватися від…
Цей метод відкриває шлях до створення дерев, стійких до кліматичних змін, хвороб та шкідників, що,…
Любиш ділитися улюбленими рядками з пісень? Тепер це ще зручніше й стильніше!
Це відкриття важливе, бо допомагає глибше зрозуміти, як влаштоване оперення птахів і які ще невидимі…
Космічний апарат NASA «Люсі» успішно здійснив близький проліт повз астероїд, названий на честь палеонтолога Дональда…