Хоча наша планета має лише одного природного супутника — Місяць, вчені зараз уточнюють, що навколо Землі можуть з’являтися й інші, хоча й тимчасові, супутники. Згідно з новим дослідженням, яке було опубліковане на сервері препринтів arXiv, пише Phys.org, деякі з цих супутників насправді є уламками Місяця.
Науковці вважають, що тимчасові супутники — це астероїди, які наближаються до Землі і стають «другим Місяцем» на деякий час. За новими даними, такі об’єкти можуть бути фрагментами нашого Місяця, які викинуто в космос внаслідок ударів астероїдів.
Наприклад, астероїд Камоалева шириною приблизно 50 метрів вважається квазісупутником Землі, і, за оцінками, він утворився близько 1-10 млн років тому внаслідок удару, який пошкодив місячну поверхню. Дослідники також виявили ще чотири тимчасових супутники: 2006 RH120, 2020 CD3, 2024 PT5 і 2022 NX1, які, ймовірно, також колись були частиною Місяця.
Раніше ці астероїди вважалися прибульцями з головного поясу астероїдів, розташованого між Марсом та Юпітером. Однак нові дослідження показали, що їх склад схожий на місячний базальт. Багато астероїдів, що потрапляють до сфери Гілла Землі, вчені вважають уламками Місяця, викинутими внаслідок ударних подій.
Читайте також: Давні мікроби Землі підказали, де шукати життя в системі Сатурна
За оцінками, приблизно 20% усіх астероїдів, які потрапляють під вплив гравітації Землі, стають тимчасовими супутниками. Проте для отримання більш точних даних потрібні подальші дослідження.
Якщо висновки вчених виявляться правдивими, це може відкрити нові можливості для дослідження геології Місяця без необхідності вивозити велизну кількість матеріалів на Землю. Наукове спільнота уважно стежитиме за розвитком подій у цій захопливій галузі.
Дізнайтеся, які телефонні номери можуть бути небезпечними і як захистити свої дані від шахраїв в…
Акція триватиме до 31 травня 2025 року включно та діє виключно онлайн.
У 18–19 століттях біднякам часто давали особливі прізвища - з натяком на нужденність, ремесло або…
2 травня вчені фіксують Kp = 4,23, що відповідає активному, але не штормовому рівню геомагнітної…
Вчені попередили, що ризик кліматичної катастрофи становить 62%.
Це відкриття кидає нове світло на художню еволюцію аборигенів середини–пізнього голоцену й змінює уявлення про…