Нявкання — це не просто звук, який видає кіт. Це своєрідна мова, за допомогою якої він повідомляє про свої потреби, відчуття та навіть стан здоров’я, розповідають зооексперти AnimalWised у відео на YouTube.
У перші тижні життя кошенята видають високі короткі нявки, щоб привернути увагу матері. Такий звук попереджає про голод, прохолоду чи потребу в теплі. Якщо малюк залишився без мами, він може звертатися до людини, яку сприймає як опікуна.
Доросла кішка, яка дивиться вам прямо в очі й голосно нявкає, бажає привернути вашу увагу. Це її спосіб сказати: «Поглянь на мене» або «Пограй зі мною».
Постійні нявкання можуть свідчити про те, що коту бракує активностей або він відчуває невпевненість після змін у домі (поява нових людей чи тварин). Щоб заспокоїти його, запропонуйте інтерактивні іграшки, організуйте час для ігор і ласки.
Наявність регулярних гучних нявок у період еструсу супроводжується характерними рухами, мітками території та пошуком партнера. Щоб уникнути подібних проявів, ветеринари радять стерилізацію або кастрацію.
Голосне, напружене нявкання, яке супроводжується настовбурченою шерстю, притиснутими вухами й дугою на спині, попереджає: «Не наближайтеся!» У такі моменти потрібно залишити тварину на самоті, дати їй час заспокоїтися.
Зміна тембру (хрипота, охриплість, нечітка артикуляція) може вказувати на респіраторні проблеми, серцеві чи гормональні порушення. Якщо кіт млявий і втрачає апетит, слід негайно звернутися до ветеринара.
Фахівці наголошують: уважне спостереження за тембром, частотою та контекстом нявкання допомагає краще розуміти свого улюбленця. Визначивши, що хоче сказати кіт, ви зможете своєчасно задовольнити його потреби та забезпечити комфортне життя.
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…
Вчені вважають лимони продуктом довголіття. Їх вживання зміцнює імунітет, знижує ризик серцевих захворювань та містить…
Дізнайтеся, чому може не працювати мобільний інтернет та як вирішити цю проблему за допомогою порад…
Канадські науковці визначили, що вживання 3-6 алкогольних напоїв на тиждень підвищує ризик раку. Пийте обережно!