На нашій планеті існує безліч хвостатих істот, але лише деякі з них можуть похвалитися справжніми рекордами. Так, у світі тварин можна виділити два підходи до визначення “найдовшого” хвоста: відносно розміру тіла і за абсолютною довжиною. Як же справи з цим питанням? Давайте розберемося, про що пише Live Science.
Це цікаво: Топ-5 міфів про мозок, в які чомусь продовжують вірити люди
Коли мова йде про відношення довжини хвоста до тіла, пальму першості утримують трав’яні ящірки. За словами американського біолога Томмі Оуенса, їх хвости можуть бути в 2-3 рази довшими, ніж їхнє тіло. Наприклад, представники виду Takydromus sexlineatus здатні досягати загалом до 30 см, при цьому лише 5-8 см з них — це їхнє тіло, а решта — довжина хвоста.
Ці маленькі ящірки, які живуть у Китаї та Південно-Східній Азії, використовують свої довгі хвости для переміщення по деревам і у високій траві. Хвіст слугує їм для підтримки рівноваги, що дозволяє балансувати та легко перескакувати з гілки на гілку. Довгі хвости також допомагають їм ухилятися від хижаків.
Але, як і багато інших ящірок, трав’яні ящірки можуть втрачати свої хвости у разі небезпеки. Це змушує їх знизити активність на кілька місяців задля відновлення. У цей складний період ящірки пересуваються лише на короткі дистанції.
Якщо ж говорити про максимальну довжину хвоста, то лідерами у цьому сегменті є акули-лисиці, або ж рід Alopias, за словами американського біолога Джей Бредлі. Ці мігруючі акули використовують свої величезні хвости, які можуть сягати до 3 метрів у довжину, для застосування при пересуванні в океані, а також під час полювання.
Акули-лисиці полюють на дрібну рибу, яка плаває великими групами. Вони вміло використовують свої хвости для оглушення здобичі, що дозволяє їм легше захоплювати рибу, яка зупинилася.
Протягом останніх 20 років вченим вдалося зафіксувати кілька разів, як акули використовують свої хвости в полюванні. Вони підпливають до групи риб, зупиняються, а потім починають розмахувати хвостом, схожим на батіг, що істотно оглушує їхню здобич.
Ще одна група тварин, яка може похвалитися дуже довгими хвостами, це скати-хвостоколи. Їх хвости часто можуть бути в 3 рази довшими за тіло. Хоча науковці не вимірюють довжину хвостів скатів занадто часто — хижаки можуть легко відкусити частину хвоста.
Читайте також: Назвали 5 японських звичок, які допомагають їм жити понад 100 років
Проте один із представників, Himantura leoparda, здатен виростати до 1,2 метра завширшки та 4 метри завдовжки, включно з хвостом. Скати використовують свої хвости для забезпечення стійкості під час плавання та захисту від хижаків. Коли небезпека стає близькою, вони можуть стрімко змахнути хвостами та вдарити хижака отруйним шипом.
Тож, світ тварин не перестає дивувати, а довгі хвости стають не лише предметом досліджень, а й свідком безмежних можливостей природи!
Українці незадоволені якістю мобільного інтернету. Оператори "Київстар", Vodafone і Lifecell пояснюють причини проблем з навантаженням…
Вчені зазначили, що рівень радіації на Чорнобильській АЕС нормалізується протягом 5 років завдяки новим технологіям.
В Україні зростуть ціни на мобільні послуги операторів "Vodafone" та "Київстар" вже з 13 січня.…
Досліджуйте п’ять популярних міфів про мозок, які досі впливають на свідомість людей. Відкрийте правду про…
Популярна соцмережа впроваджує платний доступ. Дізнайтеся, які зміни чекають на користувачів та що це означає…
Дізнайтеся про 5 корисних японських звичок, які сприяють довголіттю і активному способу життя. Покращте своє…