Categories: Наука

Дві голови – одне тіло: унікальна змія з США змусила вчених переглянути уявлення про мутації (фото)

В США ось уже сім місяців живе справжнє диво природи – двоголова змія виду Lampropeltis californiae. Обидві голови можуть дихати, реагувати на подразники й навіть конфліктувати між собою. Науковці уважно стежать за розвитком аномалії, яка вже поставила під сумнів усталені уявлення про життєздатність істот із подібними відхиленнями.

Про це пише Popular Science.

Читайте також: В Ізраїлі знайшли загадкові фігурки з Шрі-Ланки в могилах ранніх християн: про що це свідчить

Незвичайне дитинча змії виявили семеро місяців тому у віварії East Bay Vivarium у місті Берклі, штат Каліфорнія, США. Коли співробітники віварію діставали щойно вилуплену змію з інкубатора, то побачене позбавило їх дару мови. Так, замість однієї голови дитинча не отруйної змії виду Lampropeltis californiae мало їх дві – кожна зі своїм мозком, язиком та дихальними шляхами.

Lampropeltis californiae — це каліфорнійська королівська змія (California kingsnake), один із найвідоміших представників родини вужевих (Colubridae). Цей вид користується великою популярністю як серед науковців, так і серед терраріумістів через свій яскравий вигляд, миролюбний характер і відносну простоту в утриманні.

В середньому дана змія живе близько 20 років.

У дикій природі живиться гризунами, ящірками, яйцями птахів, земноводними, іншими зміями.

Представники East Bay Vivarium кажуть, що друга голова дихає, озирається, клацає язиком і злиться, якщо в неї ткнути чимось, але вона не їсть Відомо, що іноді одна з голів намагається контролювати рухи, що призводить до конфліктів між ними. Утім, це не заважає змії повноцінно рухатися, харчуватися й рости.

Разом з тим, для прийому їжі використовує домінуючу голову, в той час як друга майже не проявляє інтересу до їжі і навіть не намагається їсти. Команда віварію припускає, що друга голова не контролює жоден з органів змії, і що її стравохід закінчується там, де зустрічаються два тіла.

Такі випадки — виняткова рідкість у дикій природі. Подібна мутація, відома як біцефалія, зазвичай скорочує тривалість життя тварин. Проте змія з Берклі поки що демонструє дивовижну стійкість і не має ознак серйозних ускладнень.

Науковці активно спостерігають за твариною, адже її розвиток дає рідкісну нагоду дослідити вплив подібних аномалій на нервову систему, координацію та адаптивність рептилій.

Співробітники віварію кажуть, що якщо змія зможе дожити до того, як їй виповниться один рік, то вони будуть думати про її потенційний новий дім. Відомо, що змія добре харчується, і, що дивно, не відчуває особливих проблем з линькою.

Читайте також: Наука проти паніки: дослідження показало, як 5G діє на клітини шкіри

Цей випадок уже зацікавив біологів, герпетологів і любителів екзотичних тварин по всьому світу. Віварій, де мешкає змія, став місцем справжнього паломництва — її щодня приходять побачити сотні відвідувачів.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Київстар рекордно знизив ціни на тарифи: що потрібно знати абонентам

Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…

2 дні ago

На Сонці утворився “вогняний каньйон” після вибуху потужного спалаху

На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…

3 дні ago

Знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з рідкісними артефактами

У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…

4 дні ago

Galaxy S26 Ultra: новий стандарт у яскравості та тонкості екрану

Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…

4 дні ago

Чи можуть собаки передбачити наше майбутнє? Дослідження вражають

Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…

4 дні ago

Небезпеки роботи з ноутбуком на колінах: що варто знати

Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.

4 дні ago