Не так давно вчені з Інституту хімії Товариства Макса Планка та Університету Вітватерсранда провели цікаве дослідження, яке перевертає наше уявлення про раціон австралопітеків – древніх предків людей. Експерти виявили, що ці гомініди мали переважно рослинний раціон й практично не споживали м’ясо. Результати дослідження були опубліковані в журналі Science і викликали неабиякий резонанс у науковому світі.
Команда дослідників уважно вивчила ізотопний склад азоту в зубній емалі семи австралопітеків, які були знайдені в печері Стеркфонтейн, розташованій у Південній Африці. Як зазначила співавторка дослідження, геохімік Тіна Людеке, «зубна емаль зберігає ізотопний відбиток раціону протягом мільйонів років». Порівнявши ізотопи азоту зразків австралопітеків із зубами інших тварин, таких як травоїдні, хижаки та примати, вчені підтвердили, що раціон древніх гомінідів був максимально схожим на раціон травоїдних. Це виключало будь-які ознаки регулярного споживання м’яса.
На думку вчених, хоча австралопітеки могли іноді вживати яйця, термітів чи інші джерела тваринного білка, дані не підтверджують, що вони регулярно полювали на великих ссавців. Це полювання, як стало відомо з інших досліджень, почало розвиватися тільки у пізніших видах, наприклад, у неандертальців. Відкриття зміщує акцент у розумінні ранніх етапів еволюції людини, де рослинний раціон відігравав основну роль.
Вчені планують продовжувати дослідження, аналізуючи скам’янілості з інших регіонів, щоб остаточно визначити, коли саме м’ясо стало вигравати у раціоні наших предків. Ці результати ставлять під сумнів популярну теорію, що споживання м’яса було вирішальним для розвитку великих мозкових структур у людей. Це відкриття може стати ключем до розуміння нашої еволюційної історії.
Цей птах досі вражає уяву науковців і шанувальників природи як справжній "крилатий лев" давньої Нової…
Нове покоління роботів здатне навчатися самостійно - без програмування людиною або традиційного навчання з підказками.
Очікується, що новинка відкриє нову сторінку в тактиці масштабних атак без участі пілотів. Запуск запланований…
Міжнародна група вчених з Китаю , Австралії , Італії та Нідерландів дійшла висновку, що давній…
Міжнародна команда астрофізиків зробила прорив у розумінні того, як надмасивні чорні діри впливають на навколишнє…
Lifecell наразі пропонує три бюджетні варіанти, які можуть суттєво зекономити кошти українців.