Недавні дослідження виявили, що більшість розмов уві сні не мають особливого значення. Відповідно до Міжнародної класифікації розладів сну, такі розмови не відображають ваші минулі переживання чи спогади. “Тобто якщо у вас був важкий день на роботі або конфлікт у сім’ї, ви, ймовірно, не будете говорити про це уві сні”, – зазначають експерти, пише womanlife.kyiv.ua.
Цікаво, що вік, в якому ви починаєте говорити уві сні, відіграє значну роль. Якщо ви говорили уві сні протягом усього життя, вам не варто хвилюватися. Це явище здебільшого поширене серед дітей та підлітків: близько 50% дітей віком від 3 до 10 років базікають уві сні. Частіше всього це спостерігається у віці від 20 до 30 років, коли люди починають жити з партнерами.
Читайте також: Науковці показали, як виглядатимуть люди у 2050 році
Тим не менш, якщо вам близько 50 років і ви раптово почали говорити уві сні, це може свідчити про можливі захворювання, такі як хвороба Паркінсона або деменція. Розмови уві сні часто асоціюються з іншими проблемами сну. Наприклад, якщо ви знаєте, що під час сну кричите або робите різкі рухи, це може вказувати на інші порушення.
Варто зазначити, що люди з посттравматичним стресовим розладом також можуть говорити або кричати під час сну. Якщо ви помітили такі симптоми у себе або своїх близьких, не зволікайте з консультацією фахівця.
У підсумку, розмови уві сні можуть бути нормальним явищем, але якщо вони становлять тривогу, краще звернутися до лікаря для точної діагностики.
Apple може запустити нову технологію в найближчі кілька років.
Нова гіпотеза звучить радикально, однак саме такі несподівані ідеї часто приводили до найбільших відкриттів у…
Вчені вперше виявили кристалічний лід у далекій зоряній системі - відкриття змінює уявлення про поширеність…
Київстар озвучив дату, коли буде вимкнуто 3G в окремих районах Київщини й Дніпропетровщини.
Хоч істота й отримала жартівливе прізвисько на кшталт "Капакабри", науковці не поспішають з висновками.
Існує цілий перелік прізвищ, які вказують на велелюбність їх носіїв.