Фото: Thomas Campbell/NASA
Раніше цей астероїд розглядався як потенційна загроза Землі у 2032 році, а тепер астероїд 2024 YR4 має невеликий шанс вдарити по нашому супутнику — Місяцю. Об’єкт перебуває занадто далеко від Землі, аби спостерігати його візуально, але нові дані дають детальнішу картину, пише Mirror.
Спостереження космічним телескопом Джеймса Вебба
Космічний телескоп Джеймса Вебба зафіксував 2024 YR4 незадовго до того, як він зник із поля зору у своїй орбіті навколо Сонця. Завдяки отриманим знімкам астрономи NASA змогли уточнити траєкторію астероїда з точністю близько 20 %.
Ймовірність удару по Місяцю
За новими розрахунками, шанс зіткнення з Місяцем зріс із 3,8 % до 4,3 %. Хоча такий показник залишається дуже низьким, навіть у разі влучання орбіта Місяця не зазнає істотних змін. Фахівці відзначають, що подібні коригування ймовірностей цілком очікувані при появі свіжих даних.
Земля в безпеці
Після відкриття об’єкт 2024 YR4 тимчасово вважався потенційною загрозою для нашої планети. Однак нині NASA офіційно спростувало будь-яку ймовірність зіткнення з Землею — ні у 2032-му, ні у майбутньому. Усі нові вимірювання підтверджують безпечну відстань між нашим світом і астероїдом.
Подальші спостереження
Востаннє Вебб здійснив інфрачервоні спостереження астероїда у травні, під керівництвом доктора Енді Рівкіна з Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Гопкінса. Наступна можливість детально вивчити 2024 YR4 з’явиться під час його зближення з Землею у 2028 році.
Науковці сподіваються, що подальші спостереження допоможуть краще зрозуміти поведінку невеликих тіл у Сонячній системі та вдосконалити прогнози космічних ризиків.
Вам також може бути цікаво:
Дослідження виявило тісний зв'язок між рівнем кисню та магнітним полем Землі за останні 540 млн…
В Україні найближчими днями очікується магнітна буря рівня G2, з найсильнішим ударом 7 липня. Підготовка…
Досліджуйте, як кішки спілкуються з людьми через нявкання. Дізнайтеся про його види та значення для…
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…