Фото: Медар Тірі
Археологи зробили приголомшливе відкриття, виявивши у печері Сегоньоль-3 у Франції тривимірну карту, вік якої орієнтовно 13 000 років. Це унікальне відкриття змінює наше уявлення про можливості стародавніх людей, пише techno.nv.ua.
Під час вивчення цього загадкового скельного притулку, відомого своїми наскельними малюнками, дослідники натрапили на частину підлоги, яка була майстерно вигравірувана. Ця карта містить зображення річок, долин та інших природних особливостей з вражаючою точністю.
«Це не просто карта, як ми її розуміємо сьогодні, — зауважив один з дослідників. — Це радше тривимірна модель, що відображає взаємозв’язки між різними елементами ландшафту».
Це відкриття свідчить про те, що палеолітичні люди володіли набагато складнішими когнітивними здібностями, ніж вважалося раніше. Вони не лише створювали вражаючі витвори мистецтва, але й мали здатність до абстрактного мислення та моделювання навколишнього світу.
«Наше дослідження демонструє, що людські зміни гідравлічної поведінки всередині та навколо сховища вплинули на моделювання природних водних потоків у ландшафті регіону», — зазначили вчені.
Ці виняткові результати підкреслюють розумові здібності, уяву та інженерні навички наших далеких предків. Це відкриття кидає виклик традиційним уявленням про когнітивні можливості стародавніх людей і свідчить про те, що навіть у глибоку давнину вони володіли складними знаннями про своє оточення і вміли передавати цю інформацію наступним поколінням.
Нові вимірювання збурили уявлення вчених про час на сьомій планеті Сонячної системи.
Київстар анонсував запуск нової послуги, яка дозволяє розробляти індивідуальні рішення для кожного клієнта.
Існують українські прізвища, які мають прямий зв'язок із Великоднем
Лікарі закликають українців бути уважними до свого здоров’я та стежити за оновленнями щодо геомагнітної обстановки.
Нова модель від Motorola отримала не лише стилус, а й ряд інших потужних характеристик, які…
Після виведення МКС з експлуатації на орбіті можуть з'явитися нові приватні космічні станції.