фото - freepik
Археологи розповіли про нові особливості давньоєгипетської Великої піраміди Гізи, яка збереглася аж до наших днів. Так, нові дослідження показали, що всередині піраміди приховується 9-метровий коридор, ймовірно для правильного перерозподілу ваги піраміди.
Про це розповідає Heritage Daily.
Після багаторічного проекту з використанням сучасних технологій дослідники зуміли знайти над головним входом у Велику піраміду Гізи 9-метровий коридор. Це вдалося зробити за рахунок 3D-моделювання, термографії та візуалізації.
Так, перші “живі” кадри таємного коридору були отримані після того, як через крихітні отвори між камінням піраміди пропустили японський ендоскоп завтовшки 6 мм.
За попередніми оцінками коридор на північній стороні піраміди Хуфу має довжину 9 метрів (майже 30 футів) і ширину 2 метри (понад 6 футів). Він може свідчити про наявність невідомих приміщень або конструкцій, що перерозподіляють вагу піраміди.
Крім того, це відкриття може дати нові знання про будівництво піраміди та призначення гострокінцевої вапнякової конструкції, розташованої перед коридором.
Зазначимо, що ця знахідка є частиною глобального проекту “ScanPyramids”, який ініціювало міністерство старожитностей Єгипту ще в жовтні 2015 року, щоб заглянути в величезні споруди без використання інвазивних методів буріння.
“Це відкриття, на мій погляд, є найважливішим відкриттям XXI століття. Воно говорить нам про те, що незабаром під цим тунелем буде виявлено щось важливе, що може бути справжньою камерою поховання Хуфу”, – заявив Захі Хавасс, колишній міністр старожитностей Єгипту.
Нагадаємо, одне з “Семи чудес світу”, що збереглися до наших днів, давньоєгипетська Велика піраміда Гізи була побудована в 2560 році до нашої ери. З початкової висоти піраміди 146 метрів до наших днів дійшло лише 139 метрів.
Дослідження виявило тісний зв'язок між рівнем кисню та магнітним полем Землі за останні 540 млн…
В Україні найближчими днями очікується магнітна буря рівня G2, з найсильнішим ударом 7 липня. Підготовка…
Досліджуйте, як кішки спілкуються з людьми через нявкання. Дізнайтеся про його види та значення для…
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…