Categories: Наука

Археологічна знахідка розкрила умови праці в єгипетських шахтах: знущання чи обмеження

Археологи виявили у стародавній золотій копальні Єгипту залізні кайдани віком понад 2200 років, що підтверджує використання примусової праці за часів Птолемеїв.

Про це  пише Live Science.

Так, з 1994 року Французька археологічна місія у Східній пустелі провела розкопки понад 20 місць у Єгипті, зосередившись на римських фортах і місцях видобутку династії Птолемеїв. І от недавні розкопки в Гоззі розкривають сувору реальність видобутку золота в Давньому Єгипті. ​

Йдеться про два набори залізних кайданів для щиколоток, яким приблизно 2200 років, на території стародавньої золотої копальні.

“Ці кайдани не були призначені для стримування тварин, оскільки для цієї мети у Східній пустелі зазвичай використовувалися мотузкові зв’язки. Натомість вони були розроблені для використання людьми; коли вони були закриті безпосередньо навколо щиколоток ув’язненого, ці кайдани неможливо було зняти без сторонньої допомоги (…). Хоча вони дозволяли рукам залишатися вільними, ходити з ними було б повільно та виснажливо, особливо з огляду на їх вагу”, – кажуть археологи.

Таким чином, вчені зробили висновок, що знайдені кайдани, ймовірно, використовувалися для обмеження пересування робітників, серед яких були військовополонені та злочинці. ​

За словами вчених, ця знахідка проливає світло на умови праці в шахтах за часів династії Птолемеїв (305–30 роки до н.е.).

Фото – Bérangère Redon / French Archaeological Mission at Eastern Desert

Ще б пак, після завоювання Єгипту Олександром Македонським, династія Птолемеїв активно розвивала видобуток золота, зокрема на копальні Гоцца. Це золото використовувалося для фінансування військових кампаній.

Знахідка кайданів підтверджує історичні дані про використання примусової праці на шахтах, що свідчить про суворі умови праці в Давньому Єгипті. ​Історичні джерела підтверджують, що засуджені могли працювати навіть без перерви.

На північному руднику Гоззи було також знайдено керамічні фрагменти із записами про шахтарів та їхню оплату. Ці дані вказують, що значна частина робітників була вільними людьми, а не рабами чи ув’язненими. Проте знахідка кайданів, зроблена в 2023 році, вказує на те, що примусова праця в шахтах все ж таки мала місце.

Знахідка залізних кайданів у копальні Гоцці надає беззаперечні докази тяжких умов праці та використання примусової праці в золотодобувній промисловості Стародавнього Єгипту.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Магнітні бурі б’ють з новою силою: вчені 21 квітня прогнозують космічну лихоманку

Магнітні бурі в останній декаді квітня принесуть нам ще декілька пікових днів з геоштормом.

43 хвилини ago

Технологія “на стероїдах”: китайські вчені створили найшвидшу флеш-пам’ять у світі

Це одне з найбільших досягнень у галузі пам’яті за останні роки, яке може відкрити шлях…

2 години ago

Новий колір візуального спектра? Вчені досліджують відтінок, який бачить мозок

Дослідження стало результатом експерименту, під час якого американські вчені спрямовували лазерні імпульси у вічі учасників.

3 години ago

Характер і щастя спадкові? Вчені переглянули роль виховання у формуванні особистості

Детальніше про наукову революцію в розумінні особистості — у нашому матеріалі.

4 години ago

Соцмережа X змінює правила спілкування: компанія готує гучну прем’єру XChat

Це не перша згадка про новий сервіс для обміну повідомленнями.

10 години ago

Без вентиляторів і шуму: як вчені борються з перегрівом електроніки по-новому

Дослідники зі Школи інженерії та прикладних наук Університету Вірджинії розробили технологію швидкого охолодження компонентів гаджетів за допомогою…

12 години ago