Археологи виявили у стародавній золотій копальні Єгипту залізні кайдани віком понад 2200 років, що підтверджує використання примусової праці за часів Птолемеїв.
Про це пише Live Science.
Так, з 1994 року Французька археологічна місія у Східній пустелі провела розкопки понад 20 місць у Єгипті, зосередившись на римських фортах і місцях видобутку династії Птолемеїв. І от недавні розкопки в Гоззі розкривають сувору реальність видобутку золота в Давньому Єгипті.
Йдеться про два набори залізних кайданів для щиколоток, яким приблизно 2200 років, на території стародавньої золотої копальні.
“Ці кайдани не були призначені для стримування тварин, оскільки для цієї мети у Східній пустелі зазвичай використовувалися мотузкові зв’язки. Натомість вони були розроблені для використання людьми; коли вони були закриті безпосередньо навколо щиколоток ув’язненого, ці кайдани неможливо було зняти без сторонньої допомоги (…). Хоча вони дозволяли рукам залишатися вільними, ходити з ними було б повільно та виснажливо, особливо з огляду на їх вагу”, – кажуть археологи.
Таким чином, вчені зробили висновок, що знайдені кайдани, ймовірно, використовувалися для обмеження пересування робітників, серед яких були військовополонені та злочинці.
За словами вчених, ця знахідка проливає світло на умови праці в шахтах за часів династії Птолемеїв (305–30 роки до н.е.).
Ще б пак, після завоювання Єгипту Олександром Македонським, династія Птолемеїв активно розвивала видобуток золота, зокрема на копальні Гоцца. Це золото використовувалося для фінансування військових кампаній.
Знахідка кайданів підтверджує історичні дані про використання примусової праці на шахтах, що свідчить про суворі умови праці в Давньому Єгипті. Історичні джерела підтверджують, що засуджені могли працювати навіть без перерви.
На північному руднику Гоззи було також знайдено керамічні фрагменти із записами про шахтарів та їхню оплату. Ці дані вказують, що значна частина робітників була вільними людьми, а не рабами чи ув’язненими. Проте знахідка кайданів, зроблена в 2023 році, вказує на те, що примусова праця в шахтах все ж таки мала місце.
Знахідка залізних кайданів у копальні Гоцці надає беззаперечні докази тяжких умов праці та використання примусової праці в золотодобувній промисловості Стародавнього Єгипту.
Експедиція під керівництвом кандидата історичних наук Павла Нечитайла працює над вивченням історичних об’єктів разом із…
Корпорація Microsoft змінює колір "екран смерті" в операційній системі з синього на зелений.
Японські вчені з'ясували, що екстракти з частин плодів кеш’ю, які зазвичай утилізуються, можуть стати новим…
Тариф LOVE UA Магніт Контракт від Київстар пропонує 110 ГБ швидкісного інтернету
В Україні існує певна кількість прізвищ, які походять з країн Близького Сходу. Попри свою рідкісність,…
В понеділок, 31 березня, геомагнітне поле буде тихого рівня.