Археологи з’ясували, що їли давні римляни на трибунах Колізею: була навіть піца

Археологи вже тривалий час вивчають залишки будівель епохи Стародавнього Риму, однак нові розкопки постійно приносять унікальні знахідки.

Нещодавно вчені, досліджуючи відомий Колізей, виявили цікаву структуру його каналізаційної системи. Ця знахідка дозволила розгадати, якою їжею харчувалися глядачі, які відвідували цю славетну арену, щоб насолодитися гладіаторськими боями.

Згідно з повідомленням в popularmechanics, під час розкопок було виявлено насіння інжиру, винограду, вишні, ожини та дині, а також сліди оливок, волоських горіхів і навіть певні страви, що можуть бути прототипом сучасної піци. Всі ці продукти, ймовірно, готувались на трибунах на саморобних мангалах.

Крім того, у дренажній системі були знайдені залишки тварин, які брали участь у боях та іграх на арені: кістки ведмедів, левів, ягуарів і навіть собак, включаючи навіть такси.

Серед інших цікавих знахідок було знайдено понад 50 бронзових монет пізньоримського періоду, а також срібну монету, відчекановану близько 170-171 років нашої ери, на честь десятиліття правління імператора Марка Аврелія.

Директор археологічного парку Колізею, Альфонсіна Руссо, зазначила, що такі знахідки дозволяють уявити, як жили та їли ті, хто відвідував арену на протязі тривалих вистав.

Роботи проводилися в районі південного колектора амфітеатру, який був закритий та не використовувався практично з 523 року нашої ери. Завдяки факту, що давня каналізаційна система була забита сміттям та землею, і вода туди не надходила, багато з похованих речей залишились практично незайманими або добре збереглись. Для витягування цих артефактів археологи використовували дистанційно керованих роботів.

Археологи відзначають, що уяваючи ці події, можна уявити, як блискучі монети кидали у толпу, а одна з них потрапляла на пісок арени, а потім була змита разом з кров’ю людей і тварин у каналізацію, щоб протягом понад 1500 років зберігати спогади про захоплення та емоції тих ігор та днів.

Джерело popularmechanics