Вчені видають тривожний сигнал про те, що Антарктида слідує прикладом Арктики: з кожним днем вона все менше відбиває сонячне випромінювання назад у космос, а замість цього все більше тепла поглинає. Зазвичай Антарктида відбиває сонячні промені назад, але нині, вода утворюючи більше водойми та озер, стає активним тепловим абсорбентом. Вчені побоюються, що найближчим часом Антарктида може перетворитися з холодного рефрижератора на планеті у пристрій, що нагріває Землю.
Згідно зі словами гляціолога професора Мартіна Зігерта з Університету Ексетера, Антарктида є великою білою поверхнею, яка відбиває величезну кількість сонячної радіації. Проте, вчені попереджають, що ця ситуація може змінитися. Схожі процеси, які вже спостерігаються в Арктиці, відбуваються й на Антарктиді.
Останнім часом рівень морського льоду навколо Антарктиди досяг рекордно низького рівня з початку спостережень в 1979 році. Вчені зазначають, що хвиля зимового тепла 2022 року призвела до значного підвищення температури в Східній Антарктиді, коли температура зросла на практично 40 °C вище звичайного. Якщо це трапилося б у літні місяці, це призвело б до танення льодовиків. Вчені стверджують, що такого рівня змін раніше не спостерігали.
Професор Зігерт разом з колегами вивчав екстремальні явища в Антарктиді та виявили близько десятка способів, якими антропогенний вплив змінює її сьогодення. Інші дослідники також зазначають, що природні явища, такі як Ель-Ніньйо, можуть посилити ці зміни. Вчені наголошують, що настановлення контролю над викидами парникових газів стає критичним для запобігання подальшого зіпсуванню клімату.