Американські вчені придумали, як перетворити пластик на мило

Вчені з Університету штату Вірджинія та Технічного університету Вірджинії виявили новий метод перетворення поліетилену на жирні кислоти, які є основним компонентом мила, повідомляє The Guardian на основі статті у журналі Science.

Один з ключових викликів сучасного суспільства полягає у керуванні пластиковими відходами, зокрема поліетиленом та поліпропіленом, які становлять практично половину усіх пластикових відходів – майже 200 мільйонів тонн щорічно. Зараз понад 80% пластикових відходів відправляється на сміттєзвалища, водночас менше ніж 10% переробляється.

Вчені з Університету Вірджинії виявили спосіб перетворення поліетилену в жирні кислоти, які є основою для виробництва мила. Основна ідея виникла у Гуоляна Лю, професора хімії Технічного університету Вірджинії, коли він відпочивав біля каміну під час Різдва. Цей метод базується на принципі спалювання пластику при високій температурі, що розриває полімерні ланцюги, але при цьому допомагає уникнути надмірного розпаду матеріалу.

Вчені звітували, що після спалювання залишки перетворилися на коротколанцюговий поліетилен, який подібний до воску, а потім перетворили восковий продукт на мило. Цей метод діє для двох найпоширеніших типів пластику – поліетилену та поліпропілену.

Суттєвою перевагою даного методу є можливість переробки пластику, який втратив свою експлуатаційну придатність або є нерентабельним для звичайних методів вторинної переробки. Розроблений метод може бути використаний в промислових умовах.

Проте Гуолян Лю відзначає, що найкращий спосіб вирішити проблему забруднення пластиком – це зменшити його використання загалом.