Сьогодні захист особистих даних став одним з головних завдань для кожного з нас. Кожен може стати жертвою кібератак, навіть якщо здається, що наші дані не мають цінності для зловмисників. Інформація, яку ми використовуємо щодня — від дати народження до номерів телефонів і адрес електронної пошти — є цінним активом для шахраїв, пише Рoliteka.net.
Читайте також: Розповіли, як відновити вкрадений смартфон і заблокувати доступ до особистих даних
Перш ніж перейдемо до порад, варто дізнатися, чи ваші дані вже не стали жертвою хакерської атаки. Для цього можна скористатися сервісом Have I Been Pwned?. Цей інструмент дозволяє перевірити, чи були ваші дані втічені через різні онлайн-платформи, а також виявити, чи не були скомпрометовані ваші паролі, пропонуючи надійні альтернативи.
Щоб покращити безпеку, радимо використовувати менеджери паролів. Вони допоможуть генерувати та зберігати складні паролі для кожного з ваших облікових записів, мінімізуючи ризик витоків. Обирайте якісні менеджери, які забезпечують шифрування даних та захист від атак грубої сили.
Ще однією поширеною загрозою є фішинг. Це спроби шахраїв виманити у вас особисту інформацію через підроблені повідомлення, які можуть виглядати як листи від банків, знайомих або компаній. Щоб уникнути обману:
Іншою важливою темою є безпека під час використання громадських мереж Wi-Fi. Шахраї можуть використовувати такі мережі для перехоплення вашої особистої інформації. Тому найкраще уникати доступу до чутливих даних у таких мережах. Краще скористатися мобільним інтернетом або захищеним з’єднанням через VPN.
Це цікаво: WhatsApp відключає з 1 січня підтримку старих Android-пристроїв
Останнє, на що варто звернути увагу, — це захист вашого номера телефону. Він є ключем доступу до багатьох особистих даних, таких як адреси та паролі. Щоб мінімізувати ризики:
Ці прості поради можуть суттєво підвищити вашу безпеку в інтернеті. Пам’ятайте, ваша інформація важлива, і її варто захищати.
Вчені роз'яснили, що Всесвіт розширюється сам по собі, без обмежень по простору. Це продовжує дивувати…
Фізики підтвердили існування негативного часу через нові квантові експерименти, що змінюють уявлення про взаємодію світла…
Дізнайтеся про чотири альтернативні способи зарядки телефонів без повербанка в умовах відключення світла.
Дослідження Юрія Редька розкриває цікаві українські прізвища, пов'язані з гуляннями та святами. Дізнайтесь більше!
25 грудня 2024 року на Землі очікується слабка магнітна буря рівня G1, що може вплинути…
Дослідники припускають, що стародавній вулканічний попіл на Марсі може містити сліди вимерлого життя, зберігаючи мінерали…