Фото - freepik
Стало відомо, що Європейська комісія запроваджує нові обов’язкові правила маркування та екодизайну для смартфонів і планшетів, які набудуть чинності з 20 червня 2025 року. Ці заходи спрямовані на підвищення енергоефективності, довговічності та ремонтопридатності пристроїв, а також надання споживачам прозорої інформації про якість продукції.
На це звернуло увагу видання The Verge.
Читайте також: Вчені зламали межі потужності комп’ютерів, учетверо збільшивши обчислювальні можливості: що відомо
Так, вже незабаром всі смартфони та планшети повинні будуть мати оновлену етикетку, подібну до тієї, що вже використовується для побутової техніки.
Вимоги щодо маркування набудуть чинності для всіх смартфонів та планшетів, що продаються в країнах ЄС з 20 червня 2025 року.
Обов’язкова інформація:
Крім того, кожна етикетка міститиме QR-код, що веде до бази даних EPREL, де можна переглянути детальні характеристики пристрою.
Крім того, за новими правилами виробники повинні забезпечити:
Нові вимоги стосуються:
Виключення становлять пристрої з гнучкими дисплеями, планшети на базі Windows та телефони для захищеного зв’язку.
1. Зменшення електронних відходів. Європейська комісія прагне скоротити кількість пристроїв, які достроково викидають через поломки або втрату продуктивності. Завдяки вимогам щодо довговічності батарей (800 повних циклів заряджання без значної втрати ємності), обов’язковій стійкості до падінь, захисту від пилу та вологи, пристрої зможуть служити довше. Це дозволить суттєво зменшити кількість електронного сміття, яке є однією з найшвидше зростаючих категорій відходів у світі.
2. Підвищення прозорості для споживачів. На новому енергетичному маркуванні будуть чітко вказані важливі характеристики пристрою: енергоефективність, тривалість роботи батареї, ремонтопридатність, стійкість до фізичних пошкоджень. Завдяки цьому покупці зможуть легко порівнювати пристрої та обирати ті, що найкраще відповідають їхнім очікуванням з точки зору якості, надійності й екологічності.
3. Підтримка права на ремонт. Стандарти зобов’язують виробників надавати професійним сервісним центрам доступ до необхідних запчастин, програмного забезпечення та інструкцій, що раніше часто було обмежено. При цьому запасні частини мають бути доступні протягом 7 років після завершення продажу моделі. Також визначені максимальні терміни доставки запчастин — не більше 5–10 робочих днів. Оновлення програмного забезпечення мають бути доступними мінімум 5 років. Це значно полегшить ремонт пристроїв і зменшить їхнє передчасне списання.
Читайте також: Крах імперії через зміну клімату? Вчені визначили, що стало вирішальним ударом для Західної Римської імперії
Очікується, що ці заходи дозволять зменшити споживання первинної енергії на 14 ТВт·год на рік до 2030 року, що становить третину поточного споживання енергії цими пристроями.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.