Categories: Новини

Україна запускає власне виробництво аналогів Starlink: що відомо

Україна впевнено прямує до технологічної незалежності. Так, стало відомо про  розробку власної супутникової системи для забезпечення широкосмугового інтернет-зв’язку. За підтримки урядових органів та наукових установ, Україна запускає проект, аналогічний американському Starlink, який дозволить забезпечити доступ до інтернету навіть у віддалених або важкодоступних регіонах.

Українська компанія Stetman оголосила про підписання угоди з шведською Requtech щодо серійного виробництва передових супутникових терміналів для платформ OneWeb (LEO) та Intelsat (GEO), повідомляє CEO Stetman Дмитро Стеценко.

Так, Стеценко заявив, що у його компанії на сьогоднішній день уже є робоча альтернатива Starlink у сегменті LEO-супутників – OneWeb, а також додаткові варіанти в GEO-супутниках – Intelsat і UASAT.

Що ж стосується угоди з Requtech, то в рамках співпраці шведська сторона має передати українській компанії технічну документацію і право самостійно виробляти супутниковий термінал на базі їхньої розробки Resa. Йдеться про пласкі термінали, аналогічні автомобільній версії Starlink від компанії Starmod.

Українська компанія планує адаптувати ці термінали, додаючи власний дизайн, захист та компоненти, які вже успішно застосовуються для Starlink і постачаються Силам безпеки та оборони України протягом останніх 2,5 років. ​

За словами Дмитра Стеценка, CEO Stetman, партнерство відкриває для України шлях до власного виробництва супутникового обладнання, що дозволить не лише забезпечити внутрішні потреби, а й вийти на європейський ринок, зміцнюючи супутникову інфраструктуру регіону. Так, за оптимістичним сценарієм, через 6 місяців Stetman планує запустити виробництво потужністю від 2 000 до 10 000 терміналів на місяць, сплачуючи Requtech ліцензійний платіж за кожен виріб.

Зазначимо, що наразі в Україні працює близько 200 тисяч терміналів Starlink, тож потенційний ринок для альтернативних рішень щонайменше такий самий.

Пакети обладнання від Stetman сертифіковані і кодифіковані в Міноборони України, серед клієнтів – як військові, так і цивільні.

При цьому попри запуск власного виробництва, Україна продовжує співпрацю зі Starlink.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Знайдене затонуле місто змінює уявлення про еволюцію людини

Відкриття затонулого міста в Індонезії ставить під сумнів історію походження людини, виявивши стародавні скам’яності Homo…

4 хвилини ago

Топ-5 бюджетних смартфонів травня: якість за доступною ціною

Огляд п'яти доступних смартфонів травня: від CMF Phone 2 Pro до Samsung Galaxy F56. Знайдіть…

1 годину ago

Українські полярники зняли горбатого кита, який вистрибує з води

Українські полярники з неймовірними фото зафіксували стрибки горбатого кита. Вчені пояснюють причини цієї поведінки та…

2 години ago

Блогер зібрав iPhone 13 Pro із замовлених деталей і заплатив лише половину вартості нового смартфона

Канадський блогер зібрав iPhone 13 Pro за $373, замовивши деталі з AliExpress, довівши, що ціна…

3 години ago

Унікальні і раніше невідомі історичні документи Пилипа Орлика знайшли в закордонних архівах

В закордонних архівах знайдено унікальні документи про Пилипа Орлика, що змінюють уявлення про українську історію…

4 години ago

Як використовувати флешку правильно, щоб не втратити важливі дані назавжди

Дізнайтеся, як правильно користуватися флешками, щоб уникнути втрати даних. Відкрийте для себе важливі поради та…

5 години ago