фото - freepik
Україна анонсувала розробку національної великої мовної моделі для розвитку штучного інтелекту та нових бізнес-можливостей, зокрема в обороні та державному секторі.
Про це написав Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Так, Міністерство цифрової трансформації України (Мінцифра) спільно з WINWIN AI Center of Excellence, бізнесом та AI-спільнотою розпочали розробку першої національної великої мовної моделі (LLM). Ця нейромережа, що працює за принципом людського мозку, зможе аналізувати та генерувати тексти українською мовою. Вона стане основою для створення чат-ботів та AI-асистентів, покращуючи державні сервіси та підвищуючи ефективність бізнесу.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що ця модель допоможе прискорити інтеграцію штучного інтелекту в державний сектор, оборону та бізнес. Він підкреслив, що країни, які активно розвивають ШІ, вже мають національні LLM, і Україна також рухається в цьому напрямку. Розробка базуватиметься на вже існуючому open-source рішенні без залучення бюджетних коштів.
Модель дозволить обробляти дані всередині країни, що є стратегічно важливим для використання ШІ в обороні, урядових організаціях, медицині та фінансовому секторі. Українська LLM сприятиме дешевшому, зручнішому та швидшому запуску локалізованих інструментів зі штучним інтелектом для бізнесу та держави.
Очікується, що запуск української великої мовної моделі відбудеться до грудня 2025 року.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.