Categories: Новини

МОН впроваджує ШІ для покращення якості підручників в Україні: деталі

В Міністерстві освіти і науки України розглядають можливість використання ШІ як допоміжного інструмента при виготовленні підручників. На думку чиновників ШІ може оцінювати підручник щодо правильності написання та сформульованих висновків, а також генерувати свої рекомендації.

Про це йдеться у відповіді МОН на інформаційний запит видання “Українська правда. Життя”.

Справа в тому, що через дуже стислі терміни автори та експерти не мають достатньо часу для ретельної перевірки підручників. Ще б пак, на розробку експертизи, апробацію, конкурсний відбір і друк книг зараз в Україні відведено лише один рік. З цієї причини деякі книги надходять до шкіл із суттєвими запізненнями.

Крім того, через повномасштабне вторгнення процес друку підручників ускладнений, бо пошкоджено багато поліграфічних підприємств, а також існують проблеми з електропостачанням та спостерігається нестача кваліфікованих спеціалістів.

В першу чергу ШІ буде перевіряти підручники на наявність граматичних помилок, стилістичних недоліків, а також допомагатиме у виявленні неточностей чи суперечностей у текстах.

Крім того, ШІ буде оцінювати, чи правильно сформульовані висновки, чи відповідають вони змісту підручника і чи є вони науково обґрунтованими.

При цьому остаточне рішення чиновники МОН залишають за експертами. Так, згенеровані пропозиції і покращення від ШІ розглядатимуться на засіданні предметної (галузевої) експертної комісії і експерти з навчального процесу затверджуватимуть фінальне рішення.

До речі, з минулого року підручники, які друкують за державні кошти, мають містити інтерактивний електронний додаток. Відгуки стейкхолдерів свідчать, що вимоги до цих додатків, особливо для дітей з особливими освітніми потребами, потребують перегляду та внесення змін.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Льодовики на Евересті “волають не своїми голосами”: вчені зафіксували моторошне явище

Навколо Евересту чути дивні звуки, які змусили вчених розібратися, звідки вони з'являються.

5 години ago

Google ускладнює доступ до даних: що відомо про автоперезавантаження Android-пристроїв

Google заявила, що новий інструмент не вплине на інші пристрої Android, такі як телевізори та…

6 години ago

Не ковчег Ноя, а холодильник NASA: вразливі види Землі хочуть зберегти у біосховищі

Проєкт передбачає використання кріоконсервації - технології, яка дозволяє заморожувати біоматеріали на тисячі років при наднизьких…

7 години ago

Зарядив і забув: один з виробників презентував смартфон з батареєю на 8000 мАг, подробиці

Honor анонсувала середньобюджетний Honor Power з батарейкою 8000 мАг.

8 години ago

Ворони здивували неймовірним інтелектом: вчені з Німеччини виявили у них здатність до геометрії

Німецькі вчені довели, що чорні ворони здатні розпізнавати геометричні закономірності - унікальна навичка, раніше відома…

9 години ago