фото - freepik
В Міністерстві освіти і науки України розглядають можливість використання ШІ як допоміжного інструмента при виготовленні підручників. На думку чиновників ШІ може оцінювати підручник щодо правильності написання та сформульованих висновків, а також генерувати свої рекомендації.
Про це йдеться у відповіді МОН на інформаційний запит видання “Українська правда. Життя”.
Справа в тому, що через дуже стислі терміни автори та експерти не мають достатньо часу для ретельної перевірки підручників. Ще б пак, на розробку експертизи, апробацію, конкурсний відбір і друк книг зараз в Україні відведено лише один рік. З цієї причини деякі книги надходять до шкіл із суттєвими запізненнями.
Крім того, через повномасштабне вторгнення процес друку підручників ускладнений, бо пошкоджено багато поліграфічних підприємств, а також існують проблеми з електропостачанням та спостерігається нестача кваліфікованих спеціалістів.
В першу чергу ШІ буде перевіряти підручники на наявність граматичних помилок, стилістичних недоліків, а також допомагатиме у виявленні неточностей чи суперечностей у текстах.
Крім того, ШІ буде оцінювати, чи правильно сформульовані висновки, чи відповідають вони змісту підручника і чи є вони науково обґрунтованими.
При цьому остаточне рішення чиновники МОН залишають за експертами. Так, згенеровані пропозиції і покращення від ШІ розглядатимуться на засіданні предметної (галузевої) експертної комісії і експерти з навчального процесу затверджуватимуть фінальне рішення.
До речі, з минулого року підручники, які друкують за державні кошти, мають містити інтерактивний електронний додаток. Відгуки стейкхолдерів свідчать, що вимоги до цих додатків, особливо для дітей з особливими освітніми потребами, потребують перегляду та внесення змін.
Команда вчених проаналізувала дані щодо 1,69 млрд молодих людей віком від п'яти до 18 років.
Lifecell давно зарекомендував себе як один із лідерів на ринку мобільного зв'язку в Україні, пропонуючи…
Дізнайтесь подробиці про нову небезпеку та як вона може вплинути на глобальну епідеміологічну ситуацію.
Захоплюючі кадри зроблені Департаментом охорони природи.
HUAWEI виходить на ринок сенсорів для камер.
У четвер, 8 травня, геомагнітна ситуація буде стабільною (К-індекс 2,67), що відповідає слабкому рівню.